• Головна
  • Польські фотомитці покажуть красу Луцька та України своїм співвітчизникам
Повідомлення міської ради
12:58, 21 жовтня 2014 р.

Польські фотомитці покажуть красу Луцька та України своїм співвітчизникам

Повідомлення міської ради

У рамках проекту «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння», який реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Європейського інструменту сусідства та партнерства, у Луцьку відбудеться фотопленер “Слідами польськості”. Представники Жешувської спілки фотографів відвідають міста Західної України. Зокрема, сьогодні вони працюватимуть у Луцьку і фотографуватимуть архітектурні пам'ятки та краєвиди міста.        

Про особливості заходу та його важливості розповіли під час прес-конференції перший заступник міського голови Святослав Кравчук, регіональний координатор проекту «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння» Олена Семенюк, представник Жешувської спілки фотографів Пьотр Крупа, луцький фотограф Віктор Чухрай.

Відкриваючи захід, Святослав Кравчук привітав польських гостей у нашому місті. Він зауважив, що у Луцька тісна співпраця і хороші стосунки з Жешувом та висловив переконання, що співробітництво й надалі розвиватиметься.       “Ви подорожуватиме Україною і зніматимете те, що через кілька років може стати історією. Це і люди, і об'єкти та багато іншого. Фотографія — це той вид мистецтва, який дає можливість кожній людині відчути себе молодою, повернутися в дитинство, побачити ті речі, які пов'язують її зі світом. Напевно люди, які роблять сьогодні фотографію не відчувають, який вклад вони роблять у розвиток суспільства”, - зазначив перший заступник міського голови.

Також Святослав Кравчук зауважив, що цей проект дасть багато позитиву для розвитку нашого міста, фотомитці роблять добру справу. “Можливо нині її важко оцінити. Однак, у майбутньому її буде важко переоцінити, адже це те, що залишається для наших дітей та онуків”, - зауважив він.

На завершення Кравчук побажав фотомитцям із Жешува гарної роботи в нашому місті та Україні, цікавих світлин. Він висловив переконання, що така співпраця корисна і для України, і для Польщі.

Керівник Жешувської спілки фотографів Пьотр Крупа розповів про наміри своєї роботи у нашому місті. За його словами, нинішній фотопленер є продовженням роботи, яка розпочалася рік тому. Раніше вони вже фотографували у нашій країні. За результатами цієї роботи була проведена виставка та видано фотоальбом.

Пьотр Крупа зауважив, що в рамках фотопленеру вони хочуть показати полякам трішки іншу Україну, ніж та, яка нині є в їхній свідомості. За його словами, наші країни сусіди і ми часто їздимо один до одного в гості. Він наголосив, що своєю роботою хочуть показати цікаві місця, архітектурні пам'ятки України та зацікавити поляків приїхати і пізнати країну.

У свою чергу, луцький фотограф Віктор Чухрай зауважив, що у наших фотомитців налагоджена тісна співпраця з польськими колегами. За його словами, такі заходи дуже необхідні, адже погляд іншої людини дає можливість оцінити те, що є під ногами. Він зауважив, що у Луцьку є цікава архітектура, історичні місця, затишні вулички, а тому будуть гарні фото.

Регіональний координатор проекту Олена Семенюк наголосила, що після повернення до Жешува фотомитці покажуть свої роботи на виставці, а також видадуть фотоальбом. Таким чином, пленер сприятиме популяризації мультикультурної спадщини України та Луцька зокрема.

Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк #повідомлення #міськрада #фотомитці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...