• Головна
  • Дачі під Луцьком заростають борщовиком
13:00, 2 серпня 2011 р.

Дачі під Луцьком заростають борщовиком

Дачі під Луцьком заростають отруйним борщовиком. До Держекоінспекції на Волині надійшла заява голови садівничого товариства «Коршів». Він просить екологів допомогти вирішили питання використання дачних ділянок за цільовим призначенням, щоб вони не заростали бур’яном.

Загалом на дачному масиві «Коршів» 262 ділянки і площа їхня понад 24 га.  Приїхавши на місце екологи підтвердили факт забур’янення майже 30% земельних ділянок дачного масиву.
На необроблених ділянках, а їх не багато не мало майже сотня,  розростається бур’ян «борщовик», який досить небезпечний для людей.
Як повідомили у прес-службі Держекоінспекції, більша зарослих бур’яном ділянок, приватизували ще в 1997-1998 роках і тому Правління садівничого товариства не може вплинути на їх власників. Та й віднайти їх із часом проблема. Не допоміг вирішити питання щодо відчуження «нічийної земні» не вдалося і через суд.
Згідно своєї компетенції працівниками Держекоінспекції, за результатами перевірки всім користувачам земельних ділянок, де поріс бур’ян, направили приписи на адреси, які значаться у земельному кадастрі.
Якщо ж до екологів не дослухаються, порушників оштрафують. Штраф сягне від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ж у грошах, то ще від 85 до 170 гривень.
Довідка:
Борщівни́к Сосно́вського  (Heracleum sosnowskyi) — багаторічна рослина родини Apiaceae, до 3-5 метрів висоти, товщина стебла — до 10 сантиметрів. Основними місцями його зростання є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища. Рослина багата на фітоактивні сполуки, тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкірних захворювань.
Оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично проводити заходи по перешкоджанню його поширення: випас — молоді листки рослини поїдають вівці та корови; систематичне косіння; зрізування товстих коренів на глибині 8-12 сантиметрів, що забезпечує знищення рослини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...