• Головна
  • У Луцьку відбудеться презентація українського перекладу автобіографії Нельсона Мандели «Довгий шлях до свободи»
14:33, 9 грудня 2014 р.

У Луцьку відбудеться презентація українського перекладу автобіографії Нельсона Мандели «Довгий шлях до свободи»

12 грудня о 18.30 у читальному залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва (просп. Волі, 2), відбудеться презентація українського перекладу автобіографії Нельсона Мандели «Довгий шлях до свободи».

   Нельсон Мандела – ворог апартеїду No 1, засуджений до довічного ув’язнення, та перший Президент Південно-Африканської республіки, обраний на загальних демократичних виборах.

   Ідейний натхненник, засновник і перший очільник «Умконто ве Сізве» – збройного крила Африканського Національного Конгресу, яке вважав терористичною організацією не тільки уряд ПАР, але й Держдеп США, та лауреат Нобелівської премії миру.

   В’язень, за права якого відмовилась боротись Amnesty International, але звільнення якого вимагав увесь світ.

   Людина, яку вважали за честь нагородити найвищими державними відзнаками Радянський Союз (Міжнародна Ленінська премія миру 1990 р.) і Сполучені Штати Америки (Золота медаль Конгресу США 1997р.).

   Одне слово, остання легенда 20 століття. Людина, що змінила світ. 

   Нельсон Мандела пішов з життя 5 грудня 2013 року – коли в Києві на майдані Незалежності щойно виросли перші барикади. Символічно. Він наче передавав нам естафету боротьби за гідність, свободу та власні права. І якщо на Майдані нам вдалося зупинити наступ тиранії, то справжній заповіт Нельсона Мандели, яким він завершує свою автобіографію, нам ще тільки належить виконати:

   «Правда полягає в тому, що ми ще не вільні, ми просто здобули свободу бути вільними, право не бути пригноблюваними. Ми зробили не останній крок у нашій подорожі, а перший крок на довшому й навіть важчому шляху. Адже бути вільним – це не просто скинути кайдани, а жити так, щоб поважати й збільшувати свободу інших. Справжнє випробування нашої відданості свободі лише починається».

   Участь у презентації візьмуть:

   Генадій Друзенко – Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики, ініціатор перекладу. Василь Старко – перекладач.

    У Луцьку презентація книги здійснюється за підтримки: СМО «Молодіжна платформа» та Луцької міської ради.

У Луцьку відбудеться презентація українського перекладу автобіографії Нельсона Мандели «Довгий шлях до свободи», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нельсон Мендела #автобіографія #"Довгий шлях до свободи"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...