• Головна
  • У Луцьку - виставка робіт Карела Якубека
12:00, 11 грудня 2014 р.

У Луцьку - виставка робіт Карела Якубека

Вперше в Луцьку у галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» (СОК «Адреналін Сіті», вул. Карбишева,1) відкривається повноцінна виставка робіт Заслуженого художника України Карела Якубека «Миттєвості осяяні натхненням». На ній буде представлено більше 100 робіт митця з приватної колекції Олега Гаврилюка.

У експозиції - пейзажі, натюрморти, полотна із зображенням Луцька та Луцького замку, портрети, жанрові та історичні картини. Як зазначають мистецтвознавці, всі твори об’єднує в одну, напрочуд цільну колекцію, висока культура малярства, витончене колористичне бачення, естетичний смак, життєстверджуюча тональність настроєвих лейтмотивів.

Крім відкриття виставки творів Карела Якубека, в «Арт-Кафедрі» ще одна приємна новина: розширення галереї - відкриття другої зали, де експонуватимуться роботи Миколи Кумановського з фондів галереї.

Отже, запрошуємо, 12 грудня, о 17.00 в галерею мистецтв на презентацію виставки та відкриття другої зали галереї.

Довідково: Народився Карел Якубек 10 грудня 1923 року в м. Ужгород Закарпатської області. Професійну освіту здобув, навчаючись у майстерні М. Розенберга, Будапештській художній академії, у Вільній школі малярства містечка Бая-Маре (Румунія, 1942 – 1944рр.), а також в Ужгородському художньому училищі під керівництвом Й. Бокшая, А. Арделі, Ф. Манайла (1944 – 1946рр.) Перші кроки на шляху мистецтва Карел Якубек зробив в довоєнні часи. Стрімкого розмаху його творча діяльність сягнула в 50-ті – 60-ті роки минулого століття, коли він працював у художньо-виробничих майстернях Художнього Фонду УРСР в Ужгороді. Твори цього періоду означенні особливою натхненністю, ліризмом, тонким вмінням бачити та відчувати красу навколишнього світу.

В 1963 році Карел Якубек став членом Спілки художників України.

Від 1964 року він мешкає у Луцьку. Правлінням Художнього фонду УРСР його, талановитого, активного митця було направлено сюди для розбудови і становлення Художнього фонду Волині.

Тривалий час, працюючи головним художником цієї організації, він водночас очолював творчу секцію обласного відділення Спілки художників України.

Завдяки відповідальному ставленню до мистецтва й надзвичайно активній життєвій позиції Карел Якубек багато зробив для розвитку краю. Впливаючи на зростання професійного рівня творчо-виставкової роботи на Волині, художник сам створив об’ємний мистецький доробок (понад 600 творів), кожне полотно із якого гідне найкращих музейних експозицій

Виставкова географія художника надзвичайно обширна. Міста й містечка України, Київ, Москва, Львів, Замость, Хелм, Влодава... . Його твори зберігаються в музеях та приватних колекціях США, Канади, Німеччини, Польщі, Угорщини тощо.

В 1998 році Карелу Якубеку присвоєно почесне звання Заслуженого художника України. У 2004-му він став лауреатом Волинської обласної мистецької премії імені Йова Кондзелевича.

26 грудня 2008 - художник помер. Похований в Луцьку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Виставка Карла Якубека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...