• Головна
  • Корупційні схеми та зловживання у Звірівському мисливському господарстві
12:20, 24 грудня 2014 р.

Корупційні схеми та зловживання у Звірівському мисливському господарстві

Відділ протидії корупції Самооборони Майдану Волині виявив численні порушення у фінансово-господарській діяльності Державного підприємства «Звірівське мисливське господарство».

Ряд зловживань було зафіксовано в діях екс-директора підприємства ДП «Звірівське МГ» Андрія Шпорука, головного бухгалтера цього підприємства Тетяни Гриневич, що вбачається з відповідних документів.

Працівники, яких не існує

 Активісти Самооборони Волині виявили, що на «Звіріському МГ», нібито, працювали кочегаром та єгерем Володимир Оліферчук та Юрій Гриневич й отримували нараховану заробітну плату головним бухгалтером. Останній, до речі, рідний брат головного бухгалтера Тетяни Гриневич. Обидва чоловіки згідно наказів були звільнені 15 квітня 2014 року хоча в наказі про звільнення відсутні їхні підписи. Проте, хто і коли взяв їх на роботу – невідомо. Так, самооборонівці виявили, що у журналі реєстрації обліку наказів є накази з 2009 року до сьогодні, за винятком усіх наказів за 2013 рік. Як відомо Самообороні, «так звані», працівники на роботу не з’являлися, але заробітну платню отримували справно. В зв’язку з тим, що з наказами вони не ознайомлені, і тому не вважаються звільненими із займаної посади.

Важливо додати й те, що останній запис у журналах вхідної і вихідної документації датується 26-м березня 2012 року. Складається враження, що після цього дня у підприємство не надходила жодна кореспонденція і жодного документа не було відправлено з підприємства.

Штатний розпис

У штатному розписі підприємства керівництво Волинського управління лісового та мисливського господарства в особі екс-начальника Богдана Колісника, який затвердив фонд заробітної плати на суму 41 тисяча 12 гривень бюджетних коштів (це чітко вказано на документі вгорі). Натомість головний бухгалтер Тетяна Гриневич самовільно збільшила фонд заробітної плати до 45 тисяч 511 гривень. Чи це було відомо самому Коліснику, який підписав даний документ – невідомо?

16 001

16 001

Колісник і квартплата

Ні для кого не є секретом, що колишній очільник Волинського ОУЛМГ Богдан Колісник має помійстя на території Звірівського лісового господарства. За віднайденими документами активістам Самооборони стало відомо, що він сплачує підприємству аж 38 гривень та 14 копійок за квартплату, що відображено в касовій книзі як оплата за квартплату від Колісника.

Борги підприємства директору Шпоруку

Згідно фінансових документів підприємства його екс-директор Шпорук неодноразово закуповував предмети необхідності для «Звірівського МГ», нібито, за власні кошти, які подекуди перевищували суму заробітної плати. Так, екс-директор Андрій Шпорук отримував кошти від підприємства, але не складав авансових звітів з підтверджуючими документами (за період з 2013 до 1 листопада 2014 років).

За цей період підприємством було виплачено Шпоруку готівки в сумі 91 тисяча 684 гривні. Оскільки Шпорук витрачав більше коштів, аніж йому видавалося з каси, то нині підприємство боргує ще передним станом на 01 грудня 2014 року 45 тисяч 65 гривень. «Існує підозра про злочинну змову директора підприємства Шпорука та головного бухгалтера Гриневич, про що свідчить можлива підробка відомостей у журналі-ордері № 3 «Підзвітні особи». Головний бухгалтер «Звірівського МГ» Тетяна Гриневич виконувала свої функції та функції касира. Не виключено, що вона й сама собі здійснювала доплату за лише ймовірне виконання інших функціональних обов’язків», – кажуть у Відділі протидії корупції Самооборони Волині.

Усі зібрані матеріали щодо зловживання посадовими особами на державному підприємстві «Звірівське мисливське господарство» оформлені у заяву та передані нинішньому начальнику Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та керівнику УМВС у Волинській області для подальшого розслідування зловживань усіх, названих вище, працівників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#корукція #самооборона #ліс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...