• Головна
  • На Волині 70 тисяч абонентів газу «поставлять на лічильник»
15:39, 8 вересня 2011 р.

На Волині 70 тисяч абонентів газу «поставлять на лічильник»

Прийнятий Верховною Радою Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов’язав споживачів газу усіх категорій до 2018 року перейти на лічильники, – нагадують у прес-центрі ПАТ «Волиньгаз».

На території Волинської області ще приблизно 74 тисячі абонентів платять за газ за нормами споживання незалежно від реальних обсягів його використання. Кожен із них до 2018 року повинен бути забезпечений лічильником газу.  Згідно з прийнятим законом, лічильники повинні встановити навіть ті, хто за допомогою «блакитного палива» лише готує їжу.

Підприємства, які використовують газ, уже встановили вузли обліку. Фізичні особи-підприємці, що користуються газом для своєї підприємницької діяльності, також зобов’язані до 1 січня 2012 року встановити лічильники. Відмова від встановлення буде підставою для розірвання договору на постачання газу.

Тепер і приватні споживачі у квартирах та будинках, що користуються газом комплексно, в тому числі для опалення, повинні встановити лічильники до 1 січня 2012 року. Як повідомили у прес-центрі «Волиньгазу» на Волині таких абонентів майже 2300.

Ті, хто використовує газ для приготування їжі та підігріву води, повинен встановити лічильник до 2016 року. Загалом по Волинській області абонентів із цієї категорії налічується 22400.

Найчисленніша група споживачів газу, яких до 2018 року закон зобов’язує перейти на лічильники, – це ті, хто користується лише газовою плитою. Їх на Волині понад 49 тисяч.

Найбільше споживачів газу без лічильника зосереджено у Луцьку та Луцькому районі. Тим часом, Камінь-Каширський район уже 100-відсотково перейшов на лічильники.

Загалом по Україні станом на вересень 2011 року із майже 13,3 мільйона споживачів (населення) лічильниками газу забезпечені лише трохи більше, ніж 8 мільйонів, або приблизно 60% газифікованого житла.

Робота зі встановлення лічильників триває безперервно. А державні мужі тим часом підшукують варіанти фінансування. Адже в супровідній записці до новоприйнятого закону значиться, що «для введення 100-відсоткового оснащення населення лічильниками газу, необхідне залучення грошових коштів в сумі близько 2 млрд. 856 мільйонів гривень без ПДВ, у разі прийняття такого варіанту, починаючи з 1 січня 2012 протягом наступних семи років необхідне щорічне фінансування в розмірі близько 408 мільйонів гривень без ПДВ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...