13:09, 8 березня 2015 р.

Стабілізатор напруги

Напруга в електричних мережах, в силу тих чи інших причин,  може відхилятися в досить широкому діапазоні. У результаті електрообладнання працює не так як належить, перебуваючи в критичних умовах, рано чи пізно виходить з ладу. Стабілізатор призначений для регулювання напруги, захисту обладнання від стрибків напруги, згладжування імпульсних перешкод.

Стабілізатори напруги Львів можна встановлювати для стабілізації напруги, як окремо взятого обладнання, так і всього об'єкту в цілому. Це залежить від конкретних вимог і можливостей. Можна комбінувати захист — для захисту всього об'єкту застосовувати потужні стабілізатори з низькою точністю, а окремі пристрої додатково захищати за допомогою високоточних стабілізаторів або за допомогою блоків безперебійного живлення.

При виборі стабілізатора варто враховувати, що потужність для стабілізатора вказується повна, у вольт-амперах, а потужність побутових (і не тільки) приладів указується активна, у ватах. Коефіцієнт перерахування залежить від характеру навантаження: для чисто активного навантаження коефіцієнт близький до одиниці, для індуктивної (наприклад, електродвигун) він може з 0.6 - 0.8.

Головна умова для вибору по потужності - сумарна потужність підключає нагрузки, що, не повинна перевищувати потужності стабілізатора. Природно, що більше точний підбор виходить при використанні паспортних даних  приладів, що підключають. При цьому необхідно враховувати, що ряд електричних пристроїв у момент пуску споживає потужність, що значно перевищує номінальну, котра часто в паспортних даних не вказується. Більші пускові струми й, отже, більші споживані потужності режиму включення характерні для асинхронних двигунів. Наприклад, середня номінальна потужність двигуна компресора побутового холодильника становить 0,2 квт, а в момент пуску йому потрібно близько 1 квт. Крім холодильника, асинхронні двигуни встановлюються в кондиціонері, для приводу різних насосів, воріт й ін. устаткування. І ще необхідно враховувати, що при нижнім значенні вхідної напруги, наприклад 130 У, стабілізатор видає значно меншу потужність (P U mіn), чим при 220 У. Ця інформація повинна з у технічній документації на стабілізатор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...