• Головна
  • Ліки для «хворої» промисловості України
Реклама
23:30, 8 березня 2015 р.

Ліки для «хворої» промисловості України

Реклама

В умовах значних політичних та економічних перетворень в сучасній Україні відбувається переорієнтація ринків товарів на високорозвинені країни Європи. Це ставить амбіційне завдання якнайшвидше отримати можливість конкурувати не тільки сировиною, яка завжди користувалась попитом, але тримала нас у нижніх щаблях рейтингів розвинених країн.Індустріальний парк – саме ця форма промислової діяльності може стати тією самою панацеєю проти тяжкого «пострадянського» похмілля України.

В нас непогана спадщина: густозаселені промислові регіони з великою кількістю потужних у недалекому минулому підприємств практично з усіх індустріальних галузей. Велика кількість зайвої інфраструктури, якою були обтяжені всі підприємства відповідно до соціальних стандартів минулого, стає першою «жертвою» при приватизації. Вимоги конкуренції практично завжди призводять до скорочення робітників і погіршення соціального стану регіону. Але все вищезазначене відповідає умовам, потрібним для побудови індустріального парку. Закон України визначає це поняття як територію, що облаштована потрібною інфраструктурою і визначена владними органами у генеральному плані для створення індустріального парку. Для управління діяльністю паркового об’єкту за законом наймається керуюча компанія. В межах цієї території учасники парку можуть здійснювати свою бізнес-діяльність згідно з договором, використовуючи багаточисельні переваги такої форми співробітництва.

Бізнесмену чи компанії, що є учасником індустріального парку, не треба витрачати час та сили на узгодження діяльності та землекористування у державних інституціях. Це дуже актуально для зниження корупційних можливостей. Використовуючи готову інфраструктуру або, навіть, промислові потужності, учасник парку значно скорочує час окупності інвестицій. Бізнесові ризики дозволяють знизити передбачені державою правові гарантії можливості продовження господарської діяльності учасником та збереження земельних прав навіть при ліквідації індустріального парку. Для залучення інвестицій в інноваційні технології індустріальних парків держава запроваджує можливість отримання безвідсоткових позик учасниками та безмитне ввезення на територію парків устаткування чи обладнання. Якщо учасник будує об’єкти на території парку, він звільняється від витрат на розвиток інфраструктури регіону.

Безсумнівні переваги отримує місцева влада від створення індустріального парку: переорієнтація виробничого потенціалу, вирівнювання розвитку регіонів, наповнення бюджету, відновлення зайнятості населення, зняття соціальної напруги серед мешканців. Саме індустріальні парки почнуть справжню промислову модернізацію України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...