• Головна
  • У Луцьку триває місячник боротьби з туберкульозом
12:50, 18 березня 2015 р.

У Луцьку триває місячник боротьби з туберкульозом

Зараз у м. Луцьку відбувається місячник боротьби з туберкульозом. Захід проводиться з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) та з метою збереження здоров’я лучан в умовах загрози поширення невиліковних і життєво небезпечних захворювань.

   За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку в світі фіксується  9 мільйонів нових хворих на туберкульоз. Півтора мільйона помирає від цієї недуги. Україна не виняток і належить до 27-ми країн світу, де поширені форми захворювання, нечутливі до основних протитуберкульозних препаратів.

   Щороку в нас реєструють 38 тисяч нових випадків захворювання, а 11 тисяч людей помирає від цієї небезпечної хвороби. Найбільше туберкульозом хворіють у східних регіонах  країни, констатують лікарі.

   Ситуація в Луцьку дещо краща, ніж в цілому у країні, хоча це не привід заспокоюватися. Загалом за минулий рік захворюваність становить 63,9 на 100 тис. населення.

   Найбільша група ризику в плані захворювання на туберкульоз – найбідніші верстви населення, ВІЛ-позитивні, діти та жінки, мігранти, біженці, переселенці, наркомани. Як свідчить статистика, серед тих, хто захворів на туберкульоз, 50% становлять затяті курці, 30% - зловживає алкоголем, 3% – наркоманів і 5% - ув’язнених.

   За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалено нову стратегію боротьби із захворюванням на туберкульоз, в якій передбачено до 2035 року зменшення рівня цієї епідемії у світі.

 

   Довідково. Туберкульоз — це інфекційне захворювання. Збудником хвороби є мікобактерія туберкульозу (паличка або бацила Коха). Паличка Коха дуже стійка до впливу навколишнього середовища: в річковій воді збудник зберігається до 5 місяців, у грунті — 1–2 роки, у вуличному пилу — до 10 діб, у приміщеннях при розсіяному світлі — більше 1 місяця, на пасовищах — до 1 року. Вона добре витримує нагрівання до 85°С і охолодження до 200°С, при температурі — 20°С паличка Коха зберігає життєздатність протягом 7 років. Ультрафіолетові промені вбивають її через 2–3 хвилини.

   Симптомами туберкульозу є: кашель, частіше сухий, що продовжується більше 2–3 тижнів, кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі), підвищення температури без очевидних причин більше 5–7 днів, задуха, раптове схуднення, погіршення або відсутність апетиту, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість, особливо вночі.

   Якщо є подібні симптоми, негайно зверніться до лікаря. Одразу призначте візит, не посилаючись на невідкладні справи, відсутність часу тощо, адже туберкульоз можна вилікувати, головне - звернутись впору.

   Сьогодні стали доступними дієві ліки, що сприяють швидкому одужанню та виліковують майже усіх пацієнтів. Лікування повинно тривати щонайменше 6 місяців. Особливу небезпеку для оточуючих становить відкрита форма туберкульозу легень. Чим швидше хворий розпочне лікування у стаціонарі, тим успішнішим воно буде проходити, з меншою небезпекою зараження членів сім’ї та оточуючих. Це головний принцип приборкання епідемії туберкульозу.

 

Профілактика туберкульозу

   Перш за все - це раннє виявлення хворих. З цією метою у дітей та підлітків до 18 років проводиться проба Манту, а особам з 15 років і старшим – флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на два роки. У сучасних умовах поширеним методом виявлення туберкульозу легень стає мікробіологічне дослідження харкотиння.

   Велике значення має вакцинація проти туберкульозу. Серед вакцинованих дітей захворюваність знижується в 4 – 10 раз, а смертність – майже у 7 раз. У них туберкульоз, якщо і виникає, перебігає набагато легше.

   Значну роль у попередженні туберкульозу серед здорових осіб, зокрема, серед дітей і підлітків, відіграє хіміопрофілактика – вживання протитуберкульозних препаратів. Їх призначають у випадку позитивної реакції Манту, а також при контакті з хворим.

   Для попередження інфікування через харчові продукти, не слід купувати молочні та м’ясні продукти, яйця у випадкових осіб. А найголовніше - потрібно відмовитись від шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, наркотиків.

   Пам’ятайте, здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету, стануть запорукою здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туберкульоз #лікування #медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...