• Головна
  • З квітня зареєструвати підприємство можна буде не виходячи з дому, - Мін'юст
11:50, 19 березня 2015 р.

З квітня зареєструвати підприємство можна буде не виходячи з дому, - Мін'юст

Кабінет Міністрів на засіданні 18 березня прийняв ряд важливих рішень із дерегуляції. Зокрема, прийнято розпорядження, яке забезпечує функціонування системи електронних сервісів у сфері державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко під час брифінгу в Будинку Уряду 18 березня.

Міністр юстиції зазначив, що до органів мін'юсту в середньому за рік звертаються близько 4 млн. разів для отримання різного роду довідок, витягів і виписок.

«Це шалена кількість документів і контактів українців з органами державної влади, зокрема з Міністерством юстиції. Ці контакти асоціюються, насамперед, із величезними чергами, бюрократією, демотивованими державними службовцями, побутовою корупцією тощо. Ми проаналізували практику низки країн і почали рухатися за принципом дебюрократизації, прибирання паперових контактів і переходу до електронного сервісу», - підкреслив Петренко.

За його словами, з квітня отримати усі необхідні витяги, довідки чи виписки можна буде в електронній формі, не виходячи з дому. Достатньо зайти на сайт Мін'юсту, оплатити послугу платіжною карткою, отримати, заповнити та роздрукувати необхідні документи.

«Ми розраховуємо на те, що близько 1 млн. 300 тис. довідок, які стосувалися реєстрації і ведення бізнесу, наші громадяни у поточному році не будуть отримувати у відповідних реєстраційних органах, а більшу їх частину, за бажанням, зможуть отримати через електронні сервіси», - наголосив Павло Петренко.

Він також пояснив: якщо документ знадобиться повторно, то нема потреби формувати його ще раз, оскільки він визначений час зберігатиметься на серверах Мін‘юсту і, скориставшись унікальним номером, підприємець може знову його роздрукувати.

Міністр зазначив, що документи отримані таким способом матимуть таку ж юридичну силу, як і паперова довідка з підписом та печаткою.

За унікальним номером на кожному електронному документі - можна буде віднайти оригінал, якщо цього вимагатиме банк чи якась інша установа.

«Це зекономить багато часу, бо раніше потрібно було потратити декілька днів, щоб потрапити до реєстратора, та ще декілька днів, щоб він сформував вам потрібний документ. Зараз це зробити можна значно простіше», - додав міністр.

Міністр також повідомив, що згідно з рішенням Уряду, усі органи державної виконавчої влади зобов’язані використовувати інформацію з реєстрів і повторно її від громадян не вимагати.

Також очікується, що ці реформи позначаться на позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

«Ми маємо великі перспективи отримати новий рейтинг для України за 4 позиціями, які веде Міністерство юстиції. У напрямку реєстрації бізнесу з 76 місяця ми маємо шанси піднятися до 12. У реєстрації власності – з 59 до 35 місця. У вирішенні питань із неплатоспроможності – перескочити із 142 на 108 місце. А у напрямку забезпечення виконання контрактів піднятися з 43 на 27 місце», - сказав Міністр юстиції.

Загалом, додав він, покращивши лише ці 4 показники, Україна має шанс піднятися в загальному рейтингу Doing Business з 96 на 79 місце. А це чудовий показник для інвесторів.

«Досвід інших країн свідчить, що кожне підвищення рейтингу країни на один пункт оцінюється приблизно в 600 млн. дол. додаткових інвестицій. На важко порахувати, скільки ми отримаємо додатково, якщо піднімемося в рейтингу Doing Business на 16-17 пунктів», - резюмував Павло Петренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мінюст #бізнес #реєстрація підприємства
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...