13:00, 15 вересня 2011 р.
Лучан розважатимуть духові оркестри
Духові оркестри є давньою традицією на масових гуляннях. А останнім часом вони стали ще й модними на «крутих» весіллях. Обивателю ж залишалося хіба що слухати мелодії у виконанні доморощених самодіяльних духових музик, які інколи грають на зупинці біля луцького продуктового ринку. Та ще час від часу виставляють у тому чи іншому мікрорайоні міста чемоданчик для грошей і грають, заробляючи, мабуть, на нові інструменти хлопчаки з оркестру Луцької школи-інтернату.
Юрій Войнаровський, директор Палацу культури Луцька, пригадує, як під час навчання у 80-х роках минулого століття в консерваторії у Львові працював у симфонічному оркестрі, і цей оркестр також у вихідні грав у парку. Бувало, що 60 музикантів, які щоразу готували нову програму (сьогодні — Штрауса, завтра — Моцарта), слухали з десяток бабусь, котрі під вальси Штрауса щось в’язали для внуків. Проте, на думку Ю. Войнаровського, все ж подібні виступи навіть і симфонічного оркестру на природі були виправдані, адже відбувалися у визначений час, і поціновувачі цього мистецтва могли потішитися. Нині ж Луцьк має сім духових оркестрів, які можуть виступати і в Центральному парку культури та відпочинку.
Традиція виступів таких музик дуже давня. І, напевне, саме духовому оркестру й нема конкурентів у звеселянні публіки. Адже це завжди урочисто й завжди хвилююче-щемливо. Юрію Войнаровському розказували, що до війни й на Волині, у містечку Ківерці, дуже популярними були масові гуляння на пероні залізничного вокзалу. Люди зумисне купували квитки, аби зайти на перон, послухати духовий оркестр і під його музику провести та зустріти поїзди. Духовий оркестр луцького Палацу культури цього літа побував в одному із французьких містечок під Парижем, мер котрого є великим прихильником духової музики й навіть уходить в журі міжнародного фестивалю, що відбувається у Польщі. Там він і почув луцьких духових музик, котрі торік зайняли на цьому конкурсі перше місце, і запросив їх на свято духової музики у містечко на Сені. Духові оркестри пройшли маршем вулицями міста, грали на відкритих майданчиках. А учасники танцювального ансамблю «Юність» не тільки танцювали вальс і мазурку під живу музику оркестру, чим полонили глядачів, а й викликали фурор, коли під час параду проходили вулицями міста з українськими національними прапорами.
У луцькому ж парку нині ще шукають краще місце для духового оркестру. Бо щоразу привозити сюди кілька десятків крісел проблемно. Слухачі пропонують обладнати спеціальну естраду для подібних виступів, а заодно відокремити місце, де б охочі могли потанцювати під музику оркестру...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...