12:40, 20 березня 2015 р.
Волинь посідає четверте місце в Україні за кількістю виданих земельних ділянок учасникам АТО
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик учора провів нараду у режимі відеоселектору з питань забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції та членів їх родин.
Так заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук доповів, що станом на 11 березня 2015-го року до органів місцевого самоврядування та управління Держземагентства в області надійшло 3 тис. 254 заяви від учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців.
- Дозвіл на розроблення проекту землеустрою отримало 1 тисяча 246 волинських військових, – зазначив Сергій Дмитрович. – Із них для будівництва та обслуговування житлового будинку – 776 дозволів, для ведення садівництва – 197, для особистого селянського господарства – 273 дозволи. Окрім того, передано у власність членам родин загиблих військовослужбовців 252 земельні ділянки.
Також заступник голови облдержадміністрації підкреслив: у головному управлінні Держземагентства в області видано 416 наказів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, з них для ведення садівництва – 152, для ведення особистого селянського господарства - 264, передано у власність – 154 земельні ділянки.
- Однак, слід зазначити, що кількість відмов у наданні земельних ділянок учасникам АТО не зменшилась, – констатував прикрий факт Сергій Кошарук. – На даний час відмовлено 1167 військовослужбовцям, найбільше у Луцьку. Основна причина: відсутність вільних земель та містобудівної документації.
Натомість начальник управління Держземагентства в області Василь Василенко наголосив, що відсутність містобудівної документації не може бути причиною відмови. У такій ситуації необхідно продовжити термін розгляду звернень і пришвидшити роботу з виготовлення документів.
- Виявляють також випадки, коли один громадянин звертається із заявою у декілька місцевих рад, – зазначив Василь Миколайович. – Отож, з метою не допущення порушення законодавства в районах потрібно створити єдині реєстри звернень учасників антитерористичної операції. Відповідний моніторинг буде здійснюватися й в області.
Начальник управління Держземагентства вважає, аби задовольнити всі заяви від учасників АТО, необхідно шукати додаткові землі. Зокрема, слід звернути увагу на недіючі господарські двори, які знаходять в межах населених пунктів, або поблизу.
Володимир Гунчик підтримав пропозицію та доручив головам райдержадміністрацій у двотижневий термін скласти перелік усіх недіючих господарств у регіоні.
Окрім того, Володимир Петрович зазначив: оскільки в містах обласного значення є обмаль вільних земельних ділянок, потрібно шукати землі для побудови багатоповерхових будинків для військовослужбовців.
- Прошу в містах та районних центрах звернути увагу на колишні військові формування, – наголосив Володимир Гунчик. – Для розбудови на цих землях містечок для учасників АТО спочатку маємо отримати дозвіл із Міністерства оборони України, але для цього необхідно підготувати пакет документів і вкотре звернутися з пропозиціями в оборонне відомство.
Відтак Володимир Петрович наголосив: завдання щодо виділення землі учасникам антитерористичної операції повинно бути виконано, тим паче, що невдовзі багатьох військових буде демобілізовано і їх теж необхідно забезпечити ділянками.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...