• Головна
  • Оргкомітет фестивалю СУП: «Фестиваль буде кльовий, приїздіть!»
15:43, 15 вересня 2011 р.

Оргкомітет фестивалю СУП: «Фестиваль буде кльовий, приїздіть!»

З 23-25 вересня у Рівному вдруге  відбудеться фестиваль сучасної української поезії – СУП, історія якого розпочалась з енного луцького слему, де і зустрілися орги.  Знову ж таки у Луцьку про фест нам розповіли Іра Загладько та Захар Ткачук, в бонус нам – всілякі інтернет-ресурси. Гайда!

Уже минув рік з того часу як лунали тендітні голоси супівців. Не сумнівайтесь, цього року вони помужнішали або… або зникли з тенет літератури. Пам’ятаєте, крилату    уже в народі фразу Ірини Загладько про природний відбір? –  «Нам було важливо дати змогу молодим поетам показати свою творчість, яка, можливо до цього лежала в шухляді, адже літературні конкурси певним чином формують того, хто пише: критичне журі та змога порівняти свої твори з творами інших дають або поштовх писати краще, або принаймі, виховують смак у поезії» (з статті Богдана-Олега Горобчука для «Українського тижня»).

«Тепер ж з надісланих анкет відберуть лише 40 для конкурсних читань, а  не 100 як це було минулого року»  – пояснює  один із організаторів, Захар Ткачук.  Ідею ніби підкинуло мудре журі, яких такі читання досить виснажили. За даними Іри, цього річ отримано лише 67 анкет.

Як щодо організації фесту, тебе турбує, о читач, як був фестиваль організований минулого року? Які огріхи дозволили собі орги,та як це компенсують цього року?   «Задумка фестивалю збіглася з його реалізацією на відсотків, мабуть 99. Переважно все відбувалось так, як планували. Недоліком були зсуви програми в часі – іноді щось починалось раніше, а щось пізніше, ніж могло початись. З запрошених дев’яти  гостей приїхало вісім, що також не завадило провести фестиваль таким, яким він був задуманий. Я вперше займалась заходом такого масштабу і як організатор задоволена (навіть трохи здивована ) тим, як усе вийшло» – розповідає І. Загладько, знову ж таки у післяфестивальній статті Богдана-Олега Горобчука.  Ці невеличкі незручності цього року компенсують більшою кількістю сцен, трьома днями фесту замість двох очікуваних, гучними іменами,  розповідає нам  далі Захар :  «Зважуючи на те, що ми примножили сили, у нас буде багато сцен цього року: народний дім «Просвіта»(своєрідна домашня кухня, де будемо тусити), мала сцена театру (тут читатимуть), джаз-кафе (вірші під музику), кінотеатр «ЕРА» (ніч відеопоезії). Зробили фестиваль триденним, бо багато хто жалівся на насиченість програми. Відверто кажучи, цього року вона теж буде насичена,але вже розтягнута на три дні. Фест закінчиться у неділю о 15:00, щоб до понеділка люди змогли дібратись додому. Із гучних прізвищ до нас приїздять М.Савка, О.Ірванець, Д.Лазуткін та інші. Ми навіть вели перемовини з Ліною Костенко, але на жаль, поки що ми не можемо виконати усіх її вимог».

Щодо проживання, де ти будеш жити, о поет, якщо все-таки приїдеш? Захар відкрив нам секрет, що є готель, який прийме зірок на дві фестивальні ночі. Ще є ніби можливість заночувати в народному домі «Просвіта» або у гуртожитку за пільговою ціною.

А якщо приїдеш, і переможеш? Призовий фонд – 1200 грн. – твої «Конкурсні читання чому зробили платними? Через те, що потрібен хороший приз. Ну подумайте, який приз?Хоча  б  2000 грн., щоб людина могла видати книжку. Ми довго ходили по видавництвам, хотіли відразу видати книгу, але безрезультатно. Кажуть, що це не окупиться, тому потрібно зібрати хоча б 2000 грн., тоді на пільгових умовах можемо видати» – коментує Захар.

А хто організовує?: «Я не кажу, що це організовує моя організація, ці що виграли в Рівному грант вони  теж так не кажуть. Так само є окремі люди є  я – Захар Ткачук, є Олена Черніговець, Ірина Загладько, Ігор Семенюк, Тетяна Дмиш. »

Орги запевняють, що фест буде кращим, ніж минулого року. Це ви можете порівняти переглянувши цьогорічну програмку фестивалю, яка додається знизу, а краще – відвідавши фест. Зустрінемось на ( у) супі :)

Оргкомітет фестивалю СУП: «Фестиваль буде кльовий, приїздіть!», фото-1
Оргкомітет фестивалю СУП: «Фестиваль буде кльовий, приїздіть!», фото-2
Оргкомітет фестивалю СУП: «Фестиваль буде кльовий, приїздіть!», фото-3
Оргкомітет фестивалю СУП: «Фестиваль буде кльовий, приїздіть!», фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...