Наша держава володіє доволі потужним комплексом промислових підприємств, для забезпечення роботи яких потрібна велика кількість електроенергії. В умовах кризи, саме на подальший розвиток енергетики варто звернути сьогодні увагу. Наразі, на Гіпермаркеті Знань є вся інформація про розвиток ядерної енергетики в Україні та світі.

Сьогодні на території України працюють чотири атомні електростанції (АЕС), а саме Запорізька АЕС, Рівненська АЕС, Хмельницька АЕС та Південноукраїнська АЕС. Загалом на всіх АЕС України встановлено 13 енергоблоків. Нормативний період використання кожного енергоблоку складає до 30 років, тобто, вже через 10 років майже всі атомні електростанції в країні відпрацюють свій термін експлуатації.

Після страшної аварії на Чорнобильській АЕС в далеко 1986 році, в Україні поступово стали впроваджуватися заходи, спрямовані на створення безпечної роботи енергоблоків кожної з АЕС. Але вже сьогодні, велика кількість обладнання вже потребує заміни, адже їх термін використання вже майже добіг кінця.  

Через відсутність достатньої кількості фінансів для заміни старого обладнання на енергоблоках, залишається лише розробляти додаткові заході, які допоможуть подовжити корисний термін експлуатації обладнання та устаткування.

Робота українських АЕС є залежною від того, що весь осяг ядерного палива ввозиться з-закордону. Досі АЕС не мають відповідної інфраструктури, яка б змогла виробничий процес високим рівнем безпеки. Великою проблемою залишається утилізація вже відпрацьованого ядерного палива.

Аби створити всі умови для нормальної та в повну мурі безпечну роботу АЕС в України та заповнити дефіцит вітчизняного палива для АЕС, науковцями пропонуються наступні заходи:

- в першу чергу, впровадити в життя заходи для безпечної роботи кожного з 13-ти енергоблоків;

- модернізація всіх АЕС;

- вирішення питань із будівництвом сховищ для тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива;