• Головна
  • Волинсько-британська дипломатія
10:40, 17 квітня 2015 р.

Волинсько-британська дипломатія

Із Надзвичайним та Повноважним Послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом зустрічався сьогодні голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Говорили переважно про співпрацю України та Великої Британії, зокрема й про ту підтримку, яку надає Об’єднане Королівство українцям у часи військової агресії з боку Росії.

- Вільна, гідна, незалежна, суверенна Україна для нас, британців, дуже важлива, – наголосив Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні. – важлива й висока оцінка вами наших зусиль. Потрібно продовжувати впроваджувати політику підтримки вашої держави. Це і політична, і економічна підтримка через міжнародні організації, фонди та власну британську програму співпраці.

Окремо зупинився Саймон Сміт на інформаційній підтримці, позаяк британці прекрасно усвідомлюють, що українці опинилися не лише в умовах збройної війни, а й серйозного інформаційного протистояння. А відтак на Туманному Альбіоні мають намір і надалі продовжити співпрацю з урядом України щодо посилення інформаційної безпеки.

- Україна потребує не лише гуманітарної допомоги, а й моральної підтримки, – зауважив у відповідь Володимир Гунчик. – Ми усвідомлюємо, що Європа – з нами, що європейські країни не дозволять агресору поневолити Україну.

Зрозуміло, що сторони не могли оминути увагою питання інвестицій. Голова облдержадміністрації поінформував поважного гостя про стан справ на Волині у розрізі залучення іноземних капіталів, розповів про реалізовані проекти й поділився намірами.

- Маємо величезну підтримку від Світового банку, – наголосив Володимир Гунчик. -  У волинську медицину спрямують 30 мільйонів євро для створення належних умов на нижніх ланках, тобто матимемо можливість оновити обладнання у сільських амбулаторіях та провести навчання для спеціалістів. Зауважу також, що на питанні залучення інвестицій акцентують Президент України та уряд. Для нас же важливо, аби поряд із розвитком економіки молоді люди навчалися розбудовувати демократичне суспільство. Волинь – прикордонна область і це спонукає до інтенсивного впровадження європейських стандартів та активізації прикордонного співробітництва. За цим – не лише економіка, а й нова свідомість.

Також голова облдержадміністрації коротко розповів Надзвичайному та Повноважному Послу Великої Британії в Україні про реформи, які впроваджують на теренах України, зокрема про бюджетну децентралізацію, про потенціал агропромислового комплексу краю, впровадження інфраструктурних проектів тощо. Особливо зацікавила поважного гостя тема енергозбереження, а тим паче, що волинянам за минулий рік, впроваджуючи відповідні заходи, вдалося скоротити використання російського газу на 20%.

Підсумовуючи сказане, Саймон Сміт наголосив: із приємністю спостерігає як стрімко зростає рівень особистої відповідальності, незалежності свідомості та креативності в українців.

Слід зазначити, що упродовж дня британський дипломат побував у Східнонаціональному університеті імені Лесі Українки, де поспілкувався із студентами, а також дав розгорнуте інтерв’ю для ВОДТРК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гунчик #губернатор Волині #посол Британії #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
В Україні Бахмут став кривавим виром для двох військових
СБУ обшукала православний храм в Івано-Франківську
Російський мафіозний бос попереджає, що в країні зміниться влада
Матеріал опублікований за темою: Від 30 до 70 доларів за барель. Євросоюз вирішує, якою має бути "стеля" ціни на російську нафту Переговори між дипломатами ЄС щодо обмеження цін на російську нафту затягуються Країни G7 і Австралія домовилися про фіксовану
Оголошення
live comments feed...