• Головна
  • Волинь та Республіка Білорусь – тісна співпраця
10:00, 20 квітня 2015 р.

Волинь та Республіка Білорусь – тісна співпраця

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук днями зустрівся з першим секретарем Посольства Республіки Білорусь в Україні Вірою Воронко. Під час зустрічі сторони окреслили основні напрямки співпраці між Волинською областю та Республікою Білорусь.

Сергій Кошарук зазначив, що в області розпочато процес децентралізації влади та розроблено стратегію розвитку регіону «Волинь-2020», відтак волиняни працюватимуть на розвиток волинського села, людського потенціалу, індустріальних парків, туризму та місцевої енергетики. Як наголосив заступник голови облдержадміністрації, аби область розвивалася за усіма згаданими напрямками, необхідно співпрацювати з країнами-сусідами, в тому числі й з Республікою Білорусь.

Своєю чергою Віра Воронко зауважила: Білорусь зацікавлена в тісній співпраці з Волинню. Перш за все це стосується кооперації бізнесу та створення кластерів – об’єднань підприємницьких структур з метою підвищення конкурентоздатності власної продукції та сприяння економічному розвитку регіону.

Окрім того, білоруси готові налагодити співпрацю й у торгівельній сфері. Зокрема їх цікавить поставка на українські ринки товарів, які не виробляються в Україні, чи виробляються в недостатній кількості: нафтопродукти, сільськогосподарська техніка, будівельні матеріали. Натомість Білорусія готова купувати зерно та шрот.

- Одна з основних програм, яка діє на території Республіки Білорусь, – підтримка малих і середніх міст та сільської місцевості, – зазначила Віра Воронко. – Аби стимулювати розвиток підприємств діє програма, згідно з якою новостворене підприємство протягом семи років майже не сплачує збори до місцевих бюджетів. Окрім того, створено парк високих технологій та індустріальний парк. До того ж у кожній області успішно діють вільні економічні зони.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко наголосив, що Волинь уже не один рік тісно співпрацює з білорусами в аграрній сфері. Відтак досвід, який волинські аграрії намагаються перейняти, – це інтенсивний розвиток аграрного сектору, зокрема скотарства Білорусії. На даний час вивчається можливість експорту волинської сільськогосподарської продукції на ринок сусідів. За його словами, білоруською сільськогосподарською технікою активно користуються волинські аграрії. При цьому на теренах області є всі необхідні потужності для збору такої техніки, що в подальшому може стати поштовхом для створення аграрного кластеру.

- Наразі в регіоні є позитивний досвід співпраці між двома державами в аграрній сфері, – резюмував Юрій Мефодійович. – За однією із програм кредитування, придбати нову сільськогосподарську техніку та транспортні засоби, вироблені в Білорусії, можна шляхом кредитування до 60 місяців. Міністерство фінансів Республіки Білорусь щомісячно перераховує банку грошові кошти у вигляді компенсації частини відсоткової ставки за користування кредитами. Компенсація здійснюється в розмірі облікової ставки Національного банку України.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук висловив сподівання, що подібні зустрічі стануть доброю традицією й сприятимуть подальшій реалізації взаємовигідних проектів між Волинню та Республікою Білорусь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Волинь #Білорусь #співпраця #Кошарук
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...