• Головна
  • У Луцьку вуличні міняйли продають валюту без паспорта
12:34, 29 вересня 2011 р.

У Луцьку вуличні міняйли продають валюту без паспорта

Із п'ятниці, 23 вересня, купити чи продати валюту в банку чи обмінному пункті можна лише за паспортом або посвідченням водія. Нові правила впровадив Національний банк. Нещодавно його посадовці обіцяли, що документи вимагатимуть лише при обміні великих сум.

У банку «Конкорд» на столичній вулиці Верхній Вал уранці 23 вересня прошу продати мені $50. Черги немає. Помічаю, що курс продажу зріс — 8,04 грн за $1. Тиждень тому столичні банки продавали цю валюту по 8,01–8,02 грн.

«Паспорт маєте?» — одразу питає касирка років із 45. Пояснює, що документ потрібен при обміні будь-якої суми.

«Це пекло. Як можна було приймати цей обмін із паспортами? Їх же треба ксерити і відправляти дані в базу банку», — касирка кладе мій паспорт у копіювальний апарат.

Біля інших банків — черги. «Учора обмінювали нормально. А сьогодні не зміг здати долари. В Ощадбанку черги, у комерційних теж», — пише на інтернет-форумі «Делфі» користувач Інокентій.

На Варшавському ринку в Луцьку гроші приймають вуличні міняйли. Зазвичай не ховаються.

Чоловік років із 40 із поголеною головою стоїть біля ятки з одягом. У руках тримає коричневу барсетку. Вигукує: «Долари, євро, рублі».

«100 доларів продасте? Без паспорта», — питаю.

«Скільки хоч, стільки й поміняю. Паспорт мені ні до чого, долари в мене по 8,08. Якщо хочеш, то купуй», — пояснює.

Окрім доларів та євро, продає також польські злоті за курсом 2,53. У банках вони — по 2,46 грн. Євро можна придбати по 11,04 грн. Це на 5–10 коп. дорожче за банки.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, 34 роки, пояснює причину зміни правил обміну валют: «Це хитрий хід Нацбанку. Усі розуміють, що гривня зазнає дедалі сильнішого тиску. Населення зберігає кошти здебільшого в іноземній валюті. Гривню переважно продають, а не купують. Нацбанк вирішив ускладнити процес обміну, щоб українці тримали кошти в гривні. "Регіонали" кажуть, що в половині країн Європи діє така система обміну за документами. Це безглузді відмовки. Бо якщо ми щось і переймаємо, воно не обов'язково буде корисним. Зате додасться роботи працівникам банків».

Фінустанови більше витрачатимуть паперу на додаткові документи та обладнання. Нові витрати уже закладають у збільшений курс продажу валюти, вважають експерти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...