18:59, 23 квітня 2015 р.

Саджанці абрикоса

На зміну літа прийшла осінь – самий відповідний час для посадки плодових дерев у вашому саду. Дамо рекомендації, як правильно вибрати саджанці абрикоса.

Усі саджанці, як плодових, так і декоративних дерев, можна розділити на три групи: копані, з незакритою кореневою системою і контейнерною.

Перша група – це саджанці, акуратно викопані з грудкою землі, яка упакована в мішковину або сітку. Придбавши його, дачник часто може стати жертвою шахраїв. Вони просто присипають землею оголені корені і щільно їх запаковують. Для того, щоб уникнути обману, попросіть продавця зняти мішковину або сітку, прикриваючі корені саджанця. Від купівлі краще відмовитися, якщо земля з коренів рослини легко облітає.

При покупці саджанців у розпліднику зверніть увагу на стовбури саджанців – вони повинні бути рівні, гілочки здорові (без напливів, ран, плям і соку) і ні в якому разі не підморожених, і вже тим більше не уражені шкідниками. Ще раз зупинимося на важливому моменті, як вибирати саджанці плодових дерев правильно – купуючи плодовий саджанець, звертайте увагу не тільки на сорт, а й тип підщепи, на якому він вирощений. Тип підщепи – один з факторів, який впливає на посухостійкість плодових рослин.

Підщепи бувають насіннєвого і вегетативного (клонові) походження. Насіннєві підщепи могутніше і набагато більш посухостійкі, тому плодова рослина на такому підщепі буде більш витривалим. Деякі породи плодових дерев вирощують на різних підщепах. Персик, абрикос, слива, алича можуть бути щеплені як на сіянцях (підщепах) цих же порід, так і на мигдалі, і це впливає на посухостійкість отриманого саджанця. Будь сорт, щеплений на мигдалі, буде найбільш стійким до нестачі вологи, менш стійким – на персиків і абрикосів, а найменш витривалим – на аличі та зливі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...