• Головна
  • Микола Романюк: “Безпека людей перш за все”
09:29, 7 травня 2015 р.

Микола Романюк: “Безпека людей перш за все”

Про утримання та реєстрацію домашніх тварин у місті Луцьку членів виконавчого комітету міської ради поінформувала директор КП “Ласка” Богдана Новарчук.

   За словами доповідачки, комунальне підприємство «Ласка» розпочало свою діяльність на основі двох основних постулатів: захист людей та регулювання чисельності тварин гуманними методами. Проте в процесі роботи виявилось, що безпритульні тварини - це лише наслідки проблеми, а корінь її криється в домашніх тваринах та їхніх господарях. 80 % безпритульних тварин опинились на вулиці через недбайливих господарів, які або навмисне викинули тварину, чи її новонароджений приплід, або просто випускають її у самовигул. Власне тому КП «Ласка» розпочала ще один напрямок своєї діяльності – це реєстрація домашніх тварин. За ініціативи комунального підприємства «Ласка» було прийнято рішення міської ради від 25.09.2013 №41/31 «Удосконалення питань регулювання чисельності безпритульних тварин», яке стосувалось реєстрації домашніх тварин. В рішенні йшлося про обов’язкову реєстрацію домашніх тварин і проведення її кожним лікарем ветеринарної медицини та ветеринарні клініки. На жаль, рішення важко втілювалось у життя і лише з цього року почало реалізовуватись. Ветеринарні лікарі лінувались проводити реєстрацію і навіть тепер є такі, які категорично відмовляються це робити.

   Згідно з рішенням міської ради від 24.11.2008 № 32/35 «Правила утримання тварин у м. Луцьку» пункт 5.7. - проведення обов’язкової реєстрації також лягає на плечі житлово-комунальних господарств та ОСББ. Труднощі виникли і на цьому ґрунті, декотрі структури добре виконують покладені на них обов’язки, декотрі зовсім ігнорують, інші просто переправляють до офісу КП «Ласка» людину, яка хоче зареєструвати домашнього улюбленця поблизу місця свого проживання і змушена долати великі відстані, коли могла б зробити це просто біля дому. Люди не завжди приїздять реєструвати тварину, однак поскаржитись до нас телефоном на ЖКП, яке не захотіло проводити реєстрацію, завжди готові.

   Рішенням міської ради від 24.11.2008 № 32/35 «Правила утримання тварин у місці Луцьку», пункт 10, контроль за дотримання Правил покладений на відділ муніципальної дружини Луцької міської ради, отже за не реєстрацію тварин та не прибирання після них продуктів життєдіяльності накладаються штрафи відповідно до чинного законодавства.

    Вирішення питання реєстрації домашніх тварин допоможе зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях міста, зупинить жорстоке поводження із тваринами, дозволить контролювати народжуваність тварин, їхню подальшу долю та відслідковувати вакцинацію тварин, особливо від сказу. Програма дає можливість прослідкувати ревакцинацію тварини, стерилізована вона чи ні, її точне місце проживання та дані власника. Важливим моментом реєстрації є те, що власник нестиме відповідальність за тварину, її здоров’я та життя і за безпеку оточення: інших живих істот та людей.

   Свою думку щодо ситуації з реєстрацією домашніх тварин висловили представники ветеринарних клінік міста Василь Татушко та Віктор Дудко.

   Міський голова Микола Романюк закликав працівників ветеринарної медицини обов’язково реєструвати тварин, з якими господарі звертаються до клінік. Також акцентував на належному інформуванні населення щодо важливості реєстрації домашніх тварин. Він доручив першому заступнику міського голови Тарасу Яковлеву провести нараду за участі усіх учасників, причетних до вирішення цієї проблеми: працівників міліції, КП «Ласка», муніципальної дружини, ветеринарної медицини для узгодження спільної роботи. “Хоча кількість скарг значно зменшилася, це серйозна проблема, її треба вирішувати. Безпека людей перш за все”, ­ сказав міський голова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собаки #щеплаення #ветклініки #домашні тварини #реєстрація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...