09:59, 15 травня 2015 р.
Земля учасникам АТО: ситуація в області
Про те, чи покращилася в області ситуація з видачею земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, стало відомо під час відеоселекторної наради з головами районних державних адміністрацій, яка відбулася під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука.
В ході наради Сергій Дмитрович наголосив, що голова облдержадміністрації Володимир Гунчик значну увагу приділяє питанням видачі земельних ділянок волинським військовослужбовцям.
- Це не лише вияв поваги до військових, адже ми перед ними у великому боргу, особливо перед сім’ями загиблих, – підкреслив Сергій Дмитрович. – А й прояв людяності та справедливості.
Так за словами начальника головного управління Держземагентства в області Василя Василенка, станом на 7 травня 2015-го року волинські військовослужбовці та родини загиблих учасників АТО отримали вже 632 земельні ділянки: за цими показниками область знаходиться у списку лідерів в Україні.
- Щодо отримання земельних наділів до органів місцевого самоврядування та головного земельного відомства від учасників АТО надійшло 4094 заяви – зазначив Василь Миколайович. – Прийнято 1863 рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на загальну площу 753,12 га. Таким чином у власність надано 632 ділянки: 257 – для будівництва та обслуговування житлового будинку; 158 – для садівництва; 217 – для ведення особистого селянського господарства.
Разом з тим він зазначив, що найбільше наділів учасники АТО отримали у Ківерцівському, Турійському та Луцькому районах.
- Наразі складна ситуація склалася у Локачинському районі, – зауважив Василь Василенко. – Там надано лише 10 дозволів на розробку документації та не надано у власність жодної земельної ділянки. Така ж тенденція спостерігається і в Ковельському, Маневицькому, Рожищенському та Шацькому районах. Що ж стосується міст, тут ситуація – краща.
Також начальник головного земельного відомства наголосив, що на сьогодні в управлінні Держземагентства працюють над можливістю виділення земельних масивів біля міст обласного значення, адже значна частина волинських військових написали заяви на отримання землі у містах. А все тому, що згідно з чинним законодавством, заявки на отримання землі можна подавати не лише за місцем реєстрації.
Крім того, Василь Миколайович зауважив, що нині проводиться перевірка у Шацькому районі, адже в громади виникли підозри, що не всі заяви, які надійшли до органів місцевого самоврядування, дійсно від учасників АТО.
До того ж, він підкреслив, що в області є непоодинокі випадки, коли в окремих районах дозволи на розробку проектів землеустрою для подальшого отримання у власність земельних ділянок розробляються за завищеними цінами та затягуються у часі.
- Мені й досі не зрозуміла ситуація, чому в одних районах документи можуть розробити за один місяць, а в інших – протягом шести не справляються, – резюмував Сергій Дмитрович. – Можливо на це і є низка об’єктивних причин, але всерівно це нікого не виправдовує. Прикро, що такі проблеми виникають взагалі. Найближчим часом в області необхідно проаналізувати ситуацію і виявити, в чому справжня причина таких дій окремих посадовців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...