Через дефіцит вакцини БЦЖ Луцьк боїться спалаху туберкульозу

У Луцьку вакцини БЦЖ для дітей бракує, тому вже через п’ять років медики очікують спалах захворювань на туберкульоз.

Про це стало відомо на нараді головних лікарів міста.

Заступник гендиректора обласного протитуберкульозного диспансеру з диспансерної роботи Микола Кирилюк розповів, що за дев’ять місяців 2011-го є позитивні зрушення у виявлені різних форм туберкульозу. Зокрема, цьогоріч захворювання на туберкульоз різних форм виявили первинно у 77 осіб.

Торік за аналогічний період таких хворих було 88. Серед виявлених форм туберкульозу переважають малі.

Окрім того стали менше помирати від сухот. Торік померло 22 особи, цьогоріч – 11. 
Однак із тих, хто захворів, половина – люди працездатного віку, які наразі не працюють.
Також медик зазначає, що людей, які хворіють у місцях позбавлення волі, тежє не багато. У Цуманській колонії 2011-го виявлено кілька таких випадків, у Маневицькій – близько десяти.
Утім є проблема з рецидивом хвороби, яку лікар пов’язує з низькою забезпеченістю ліками.

«По-перше, в нас трошки знизилася забезпеченість протитуберкульозними препаратами, особливо другорядними. З потреби ми мали 50% препаратів другорядних, тобто для лікування бацилярних хворих, або хворих, що перехворіли на туберкульоз. То цьогоріч отримуємо ще половину від того. По-друге, вони дуже дорогі. Є флакони, які коштують 400-500 гривень», – каже Кирилюк.

Збільшилася і кількість дітей, хворих на локальні захворювання. Якщо 2010-го не виявили жодної дитини чи підлітка, що захворіли на туберкульоз, то 2011-го – двоє дітей і підліток.
«Ми йдемо до досить серйозної ситуації. В нас немає специфічної іонізації. Нам дали тільки тепер 1200 доз вакцин БСЖ для пологового. А на вакцинацію немає нічого, нуль. Відповідно туберкуліну немає. Цьогоріч лишаться дітки, в наступному році лишаться дітки. Потім як то кажуть можуть зробити винуватими медицину… Компанія вакцинації провалилася», – каже медик.

Кирилюк прогнозує, що при такій тенденції спалах захворювань серед дітей на туберкульоз варто черкати через п’ять років.

Про Волинь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі