• Головна
  • Місцеві бюджети Волині отримали 61 мільйон гривень плати за землю
09:06, 6 червня 2015 р.

Місцеві бюджети Волині отримали 61 мільйон гривень плати за землю

Впродовж п’яти місяців 2015 року на Волині сплачено 61 мільйон гривень плати за землю. Така цифра становить на 39,2 відсотка більше у порвнянні з минулим роком.

Таке суттєве зростання цього податку, що є бюджетоутворюючим для місцевих скарбниць, в ГУ ДФС Волині, окрім якісного адміністрування, пояснюють ефективною взаємодією органів виконавчої влади.

«Завдяки спільним заходам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та органів ДФС на Волині з початку року кількість платників плати за землю зросла на 4 відсотки. А це п’ятсот нових платників, котрі сплачують до місцевих бюджетів визначені законом платежі», - відзначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Окрім того, після співбесід фахівців ДФС з орендодавцями задекларовано до сплати додаткових 2,3 мільйона гривень плати за землю без внесення змін до 728 договорів оренди А завдяки приведенню у відповідність до законодавчих норм 467 договорів оренди місцеві бюджети вже отримали додаткових 2,2 мільйона гривень плати за землю.

«Однак, в багатьох випадках затягування процесів видання державних актів та несвоєчасне укладання або внесення змін до договорів оренди землі органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями та органами земельних ресурсів унеможливлює збільшення надходжень до бюджету. Це прикрі факти, оскільки надходження від плати за землю - це вагома частка у загальних надходженнях бюджетів територіальних громад», - підкреслив Віталій Чуй.

Місцеві бюджети Волині отримали 61 мільйон гривень плати за землю (фото) - фото 1

Місцеві бюджети Волині отримали 61 мільйон гривень плати за землю (фото) - фото 1

Довідково: в області перукладенню підлягає 12,7 відсотка договрів оренди землі. Зокрема, із 19,7 тис. договорів оренди земельних ділянок порушуються норми Податкового кодексу у 2,5 тис. договорах, оскільки у 443-х договорах розмір орендної плати менше 3 відс. нормативної грошової оцінки, та 2076 договорів, плата в яких встановлена у фіксованій сумі, тобто немає грошової оцінки і втрати встановити неможливо.

Найбільша кількість договорів, плата за оренду у яких встановлена у фіксованій сумі і які потребують переукладання, залишається у Ковельському (548), Горохівському (626) та Турійському (134) районах.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#61 мільйон бюджет волинь плата за землю
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...