• Головна
  • Чому лікарські засоби та медичні вироби тимчасово звільнили від оподаткування?
15:10, 6 червня 2015 р.

Чому лікарські засоби та медичні вироби тимчасово звільнили від оподаткування?

Фахівці сектору комунікацій Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  повідомляють про те, що цього року деякі  лікарські засоби та медичні вироби тимчасово не будуть оподатковуватися податком на додану вартість.  

   Ця новація передбачена Законом України від 09.05.2015року № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів». Зокрема, тимчасово, до 31 березня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів та медичних виробів та операції тільки першого постачання лікарських засобів, медичних виробів на митній території України імпортером або виробником.

   Законом уточнено, що перелік лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, та порядок ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Чому лікарські засоби та медичні вироби тимчасово звільнили від оподаткування? (фото) - фото 1

Чому лікарські засоби та медичні вироби тимчасово звільнили від оподаткування? (фото) - фото 1

   Також відповідно до внесених змін передбачена відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги в оподаткуванні лікарських засобів та медичних виробів.

   У разі порушення цільового використання лікарських засобів та медичних виробів, що ввозяться на митну територію України та/або постачаються на митній території України відповідно до цього пункту, платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення (нарахована в момент постачання) таких лікарських засобів та медичних виробів, а також несе відповідальність відповідно до законодавства.

 Сектор комунікацій Луцької ОДПІ

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луцьк лікарські засоби звільнення від оподаткування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...