• Головна
  • Служба ДАЇ закликає лучан бути обережнішими на дорогах
09:03, 7 червня 2015 р.

Служба ДАЇ закликає лучан бути обережнішими на дорогах

Прикро визнавати факт, але кількість ДТП за участю пішоходів залишається на досить високому рівні. Серед головних причин таких аварій – грубе порушення Правил дорожнього руху: перехід проїзної частини у невстановленому місці, перебування в нетверезому стані. А також, недостатня видимість на дорозі, порушення Правил водіями.

Майже щодня Державтоінспекція у Волинській області фіксує ДТП за участю пішоходів, нерідко вони мають фатальні наслідки. З початком літніх канікул тема безпеки пішохода набуває ще більшої актуальності. Через неуважність та нехтування Правилами під колесами автомобіля можуть опинитися діти. 
Не забувайте, що ваше життя та здоров’я багато в чому залежить від вас самих. Демонструйте дітям дотримання Правил власним прикладом і регулярно проводьте профілактичні бесіди, аби вберегти їх від небезпеки.


Нагадуємо основні принципи Вашої безпечної участі в дорожньому русі:
- рухайтеся по тротуарам і пішохідним доріжкам;
- перетинайте проїзну частину лише по позначеним пішохідним переходам;
- навіть при зеленому сигналі світлофора, до початку руху переконайтеся, що всі транспортні засоби встигли зупинитися;
- переходячи дорогу по «зебрі», зупиніться у краю проїзної частини, подивіться по сторонам і переконайтеся, що водії Вас помітили та пропускають;
- в очікуванні переходу стійте подалі від краю дороги;
- не виходьте раптово на проїзну частину з-за стоячих транспортних засобів або будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, переконайтеся у відсутності транспорту;
- якщо з Вами рухаються діти, не залишайте їх без уваги, міцно тримайте за руку;
- у темну пору доби намагайтеся носити одяг, що має світловідбиваючі елементи, так само одягайте дітей.

Наголошуємо, що за порушення вимог ПДР пішоходами передбачена адміністративна відповідальність за ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 грн.). 

Якщо пішохід при цьому перебуває в стані сп’яніння стягнення збільшується до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 136 до 170 грн.). У разі створення аварійної ситуації пішохід може бути покараний штрафом від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн.) або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.

Наслідки дорожньо-транспортних пригод зазвичай мають важкі наслідки для здоров’я пішохода, що потрапив в аварію. Період лікування та реабілітації може тривати роками, а травми даватимуть про себе знати все життя. Навіть якщо ви маєте намір перейти дорогу по “зебрі» і зауважили автомобіль, що рухається не знижуючи швидкість – краще двічі оцініть дорожню обстановку, а тоді починайте перетинати проїзну частину. Пам’ятайте, ваше здоров’я, у ваших руках, не легковажте ним.

 УДАІ УМВС України у Волинській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#даї луцьк аварії дтп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...