• Головна
  • Сплата податків до місцевих бюджетів у ягідно-грибний сезон чітко контролюватиметься
09:25, 13 червня 2015 р.

Сплата податків до місцевих бюджетів у ягідно-грибний сезон чітко контролюватиметься

В період заготівлі ягід, грибів та лікарських рослин органи ДФС Волині суворо контролюватимуть сплату ПДФО та лісового збору до місцевих бюджетів. У цьому учасників засідання прес-клубу в редакції газети «Волинь-нова» запевнив заступник начальника Головного управління ДФС у Волинській області Богдан Шинкарчук.

«Ми стоїмо на позиції, що бізнесмени - заготівельник повинні сплачувати належні податки до бюджету. А жоден кілограм експорту дарів лісу, а в нас працює 34 заготівельники, не повинен бути вивезений без сплати податків. Водночас, громадяни, котрі збирають і здають лісову продукцію заготівельникам, не мають підстав для хвилювання, оскільки ПДФО перераховують саме представники бізнесу, які заготовляють гриби та ягоди в населення з комерційною метою», - звернув увагу учасників зустрічі - представників бізнесу та місцевого самоврядування, депутатського корпусу, журналістів Богдан Шинкарчук.

Щоб забезпечити належний контроль в період заготівлі фахівці органів ДФС вже традиційно працюють у складі спеціально створених при органах виконавчої влади робочих групах.

У минулому році завдяки спільному контролю до місцевих бюджетів надійшло 4,3 мільйона гривень податків від заготівлі дикоростучої продукції.

«Однак, ми вважаємо, що у тому, щоб на території громади заготівлю здійснювали лише легальні підприємці, повинні бути зацікавлені голови сільрад. В умовах децентралізації влади вони повинні використати можливості для залучення додаткових коштів в місцевий бюджет», - зазначив Богдан Шинкарчук.

В Головному управлінні ДФС у Волинській області традиційно звертають увагу: волиняни, котрі збирають лісову продукцію – гриби та ягоди, для власних потреб, не є платниками ПДФО, тобто, реалізуючи чорниці та гриби на ринку, не зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб. Разом з тим, заготовляючи з комерційною метою дари лісу в громадян, підприємці виступають податковими агентами, відтак - повинні відобразити суму виплачених коштів у закупівельній відомості та перерахувати до бюджету належну суму податку.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ягідно-грибний сезон літо волинь контроль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...