• Головна
  • У столиці відбулося відкриття «Школи мерів»
09:13, 14 червня 2015 р.

У столиці відбулося відкриття «Школи мерів»

В рамках старту програми «Школа мерів» 13 червня Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко прочитав слухачам першої програми лекцію «Децентралізація в Україні: зміна ролі міського голови».

зубко

"Школа Мерів‬ - це один з найважливіших проектів сьогодні. Вкрай важливо, аби майбутні міські голови були готові до управління містами в час, коли вся відповідальність за їх розвиток лежатиме на них." - сказав віце-прем'єр починаючи свій виступ перед слухачами першої програми школи.

"Саме зараз місцева влада, мери стають суб'єктом, а не об'єктом управління, починають реально впливати на процес, приймати рішення і брати на себе відповідальність, - підкреслив Зубко. - У нас є бачення - скоротити кількість рівнів управління до трьох. Хто працював в бізнесі, знає: чим більше рівнів управління, тим більше викривляється інформація і втрачається якість рішень. Зараз маємо 5, а подекуди і 6 рівнів управління - у підсумку від центру до сільради доходить хіба 20% інформації».

Віце-прем’єр підкреслив: «Децентралізація як така - не мета. Це лише інструмент - для ефективного регіонального розвитку. Мета - інша якість життя в містах».

Перед лекцією організатори школи провели прес-брифінг про початок навчання першого набору Школи Мерів.

«Досвід східноєвропейських країн свідчить, що, власне,самих законодавчих змін для успішності реформи децентралізації замало. Позитивні зміни наставали в тих містах, де очільники місцевої влади були готові до використання переваг децентралізації» - розповів керівник проекту Руслан Рохов.

«Підвищена відповідальність міських голів внаслідок децентралізації робить недостатнім знання, накопичені пострадянськими керівниками. Сьогодні бути «добрими господарниками» замало. Адже для сучасного розвитку потрібні люди, для яких місто не просто великий ЖЕК, а цілісна система. Вони мають мати бачення міста та стратегію його реалізацію.» - розповів декан kmbs, кандидат економічних наук Олександр Саврук.

«Школа Мерів» - це середньострокова сертифікована інноваційна програма комплексної підготовки кандидатів на зайняття посад міських голів, яку цього року відкрила Києво-Могилянська Бізнес школа разом із партнерами.

Навчання на цьогорічній програмі стартує 12 червня і триватиме до 15-го вересня. На першій програмі «Школа Мерів» навчатиметься 13 команд кандидатів на роль міського голови з 12 міст України.

Більше фото: https://www.dropbox.com/sh/km8v7n8zzydlt1h/AABM8GxsNrtYXAIq5DhkdmQPa?dl=0

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа мерів київ 13 червня
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...