• Головна
  • У центрі уваги – питання децентралізації влади
10:05, 14 червня 2015 р.

У центрі уваги – питання децентралізації влади

Розбудова демократичної правової держави та реалізація євроітеграційного курсу України неможлива без створення ефективної та дієздатної системи місцевого самоврядування, яка повинна відповідати цінностям демократичного суспільства й забезпечувати здійснення прав і свобод людини і громадянина на місцевому рівні. Такого висновку дійшли учасники тематичного постійно діючого семінару «Децентралізація влади та реформування місцевого самоврядування. Стратегія реформ-2020», що проходив 11 червня 2015 року, на теренах Камінь-Каширського району.

Семінар відбувся під керівництвом доктора політичних наук, професора кафедри політології та державного управління історичного факультету СНУ імені Лесі Українки Валентина Малиновського, експерта Офісу реформ Олега Герасимчука та за участю голови районної державної адміністрації Валерія Дунайчука, голови районної ради Віктора Суса, Камінь-Каширського міського голови Василь Бондар та адміністративно-господарського активу району.

Валентин Малиновський коротко розповів про законодавчі особливості реформи органів місцевого самоврядування:

– Розглядаючи дану тематику, найчастіше послуговуються саме досвідом Польщі, де проведена реформа місцевого самоврядування вважається однією з найбільш успішних. Адже у її результаті утворилася нова система управління, побудована на децентралізації влади. Триступеневе територіальне самоврядування тут не має ієрархічної структури: гміна як базова одиниця, повіт (на українських теренах – район) і воєводство (область) – незалежні одне від одного і разом підпорядковуються нагляду з боку держави у визначених законом рамках. Фінансово самодостатнє місцеве самоврядування змогло перебрати на себе більшість функцій із забезпечення життєдіяльності громад.

Також обговорили механізми та умови формування спроможних територіальних громад, планування фінансових можливостей нових адміністративних одиниць.

Зустріч пройшла у формі конструктивного діалогу. В результаті зійшлися на думці: потрібно посилити інформаційну складову втілення реформи місцевого самоврядування, щоби досягти результату, від якого залежить подальший розвиток не тільки Волині, а й всієї України.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація влади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...