12:13, 14 червня 2015 р.
Підписано меморандум з питань електронного урядування України
На Волині підписано меморандум стосовно впровадження програми “Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади”.
Керівництво Волинської облдержадміністрації, обласної ради, Луцької міської ради та Фонду «Східна Європа» підписали меморандум про співпрацю в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).
Це – нова спільна програма Державного агентства з питань електронного урядування України та Швейцарського бюро співробітництва, що фінансується Швейцарською Конфедерацією й буде впроваджуватися в області Фондом «Східна Європа» та партнерами.
При плануванні програми швейцарські експерти звертали увагу на ті регіони, котрі найкраще підготовлені до участі в проекті. В результаті обрали чотири області: Волинську, Одеську, Вінницьку та Дніпропетровську, які мають стати “модельними”.
У цих чотирьох областях будуть впроваджені регіональні портали надання адміністративних послуг, через які громадяни зможуть отримувати максимальну кількість послуг в електронному вигляді.
10 найбільш затребуваних адміністративних послуг переведуть в електронну форму, а 10 центрів надання адміністративних послуг – максимально автоматизують.
При облдержадміністрації створять робочу групу з реалізації проекту, до складу якої увійдуть представники громадських організацій, вишів, ІТ-бізнесу, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Також буде розроблено регіональну програму розвитку електронного врядування.
Програма EGAP реалізовуватиметься впродовж 2015-2019 років. Спрямована вона на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.
Варто зауважити, що учасники проекту (а виконавцями програми EGAP є Фонд «Східна Європа» та Фонд InnovaBridge у співробітництві з компанією SoftXpansion, Національною академією державного управління при Президентові України та Асоціацією «Міста електронного врядування») переслідують доволі амбітну мету. Зокрема органи місцевого самоврядування, використовуючи здобуті знання і навики, застосовуватимуть нові інструменти електронного урядування задля більш ефективного та прозорого надання послуг громадянам. Громадяни ставатимуть більш політично активними та матимуть можливість впливати на процеси прийняття рішень, використовуючи інструменти електронної демократії. Окрім того, нові підходи в державній політиці щодо електронного урядування та електронної демократії є інклюзивними, децентралізованими та орієнтованими на результат.
У рамках реалізації програми проводитиметься навчання для представників органів влади усіх рівнів та представників громадськості з використання інструментів електронного урядування.
Також слід зазначити, що «цільова аудиторія» програми – надзвичайно широка. На місцевому рівні – це громадяни з партнерських регіонів, місцеві громадські організації, представники органів місцевого самоврядування, ЗМІ, на регіональному рівні – представники органів влади, університети та регіональні інститути Національної академії державного управління при Президентові України в партнерських регіонах, обласні центри перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, регіональні громадські організації, на загальнодержавному рівні – Державне агентство з питань електронного урядування, Адміністрація Президента, Комітет Верховної Ради з питань інформатизації і зв’язку, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
live comments feed...