16:34, 16 червня 2015 р.
Добровільне об’єднання громад - суть реформи місцевого самоврядування
Вчора 15 червня 2015 року, відбулася оперативна нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. В ході наради Володимир Петрович розповів про основні питання, які були винесенні на обговорення під час засідання Ради регіонального розвитку при Президентові України. За його словами, головне завдання для представників усіх гілок влади – реформа місцевого самоврядування.
– Наприківнці минулого тижня, 12 червня, відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку при Президентові України, в якому взяли участь голова Верховної Ради України, Прем’єр Міністр України, міністри, які відповідають за фінансову складову реформи місцевого самоврядування, голови обласних державних адміністрацій, обласних рад та інші члени регіональної ради, – поінформував присутніх на оперативній нараді голова облдержадміністрації. – Загалом відбулась конструктивна розмова. Головне питання – передача повноважень на місця та добровільне об’єднання громад. За словами Президента України Петра Порошенка, чи не вперше на рівні Глави держави, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України прийняли остаточне та безповоротне рішення про передачу повноважень на місця. Раніше говорили на цю тему багато, але тільки у 2015 році дійсно зробили перші важливі кроки.
Зачепив Володимир Петрович і питання бюджетоутворення, позаяк зміни торкнулися й цього моменту. При чому зміни – позитивні. Чи не вперше міста отримали бюджети, про які керівництво міст до цього часу навіть мріяти не могло. Одначе, поки механізм остаточно не випробуваний, виникают моменти, котрі, аби робота дійсно була ефективною, необхідно привести до відповідності. Тож міські голови звернулися до міністра фінансів, щоби відомство надало дозвіл залишки коштів із міських бюджетів покласти на депозити. Позиція відомства: повноваження перейдуть на місця не в “чистому” вигляді, а з конкретним фінансовим підкріпленням. Разом із тим під час першого засідання Президент України Петро Порошенко наголосив, що центральні органи влади передають на місця не тільки фінансові повноваження та можливості, а й відповідальність.
– Наступним питанням, яке виносилося на обговорення Ради регіонального розвитку, – зміна законодавчої бази, при цьому всі присутні на засіданні погодилися із тим, що в терміновому потрібно вносити зміни до Конституції України, – підкреслив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Президент України Петро Порошенко звернувся з проханням до Голови Верховної Ради України відновити роботу конституційної комісії, для того щоби робота в регіонах із передачі повноважень мала міцну конституційну та законодавчу основу.
За словами Глави держави, за основу для реформи місцевого самоврядування в Україні взята польська модель місцевого самоврядування. Тому під час засідання Ради регіонального розвитку зачитали повноваження воєводи і маршалка. Окрім того, Президент наголосив на тому, що відповідна система управління вже працює. Тож головною ланкою є громада, далі – повіт чи район і область.
- Особливо багато говорили про громади, їх роль та повноваження, – зауважив Володимир Гунчик. – Громада – це основа і база всієї системи управління. Саме працюючи з громадою, потрібно докласти максимум зусиль для проведення інформаційно-роз’яснювальної, навчальної роботи, тому що громада найменш підготовлена до процесу реформування. Тому й було дано доручення сформувати низку програм, спрямованих на відповідну роботу, щоби покращити та максимально безболісно провести всі необхідні зміни. Також хотів би відмітити: дуже багато зауважень щодо Закону України «Про добровільне об’єднання громад». Президент Петро Порошенко акцентував на цьому увагу та сказав, що слово «добровільне» є ключовим у реалізації цього закону, а відтак зобов’язав членів ради ще раз поінформувати громади, що ніхто не буде вирішувати без їхньої на те згоди. Ці рішення повинні приймати тільки громада.
Відтак голова облдержадміністрації дав доручення своєму заступнику Сергієві Кошаруку провести кілька кущових нарад за участю представників влади та громадських організацій, для того щоби ще раз наголосити на основних аспектах реалізації реформи місцевого самоврядування, акцентувавши увагу саме на добровільному об’єднанні громад.
- Принцип добровільності – те, на чому особливо наголошували під час засідання Ради регіонального розвитку, – підсумував голова облдержадміністрації. – Тому хотів би, щоби при підготовці документів перспективного плану об’єднання громад й перед передачею їх на розгляд сесії облради, ми ще раз акцентували увагу саме на добровільному об’єднанні. Перспективний план – це база для вивчення можливостей об’єднання, а не директивний документ, який зобов’язує сільських і селищних голів його виконувати. Це спільно з громадскістю напрацьований проект можливого об’єднання.
Зважаючи на те, що Рада регіонального розвитку має стати майданчиком для прийняття надважливих для держави рішень, відповідні дорадчі орагни буде створено й в регіонах. Волинь – не виняток. Тому керівник найвищої виконавчої гілки влади в області дав вказівку розпочати роботу щодо підготовки засідання відповідного органу у Волинській області.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...