В Луцьку водії не уступають дорогу «швидкій»

З питання діяльності міської станції "Швидка допомога" на засіданні виконавчого комітету доповів головний лікар Олег Куц.

Комунальний заклад «Луцька станція швидкої медичної допомоги» є лікувально-профілактичним закладом, підпорядкованим управлінню охорони здоров’я Луцької міської ради. Протягом 2010-2011 рр. Станція повністю забезпечила мешканців міста достатнім та кваліфікованим об’ємом екстреної догоспітальної допомоги та здійснює госпіталізацію хворих і потерпілих в міські та обласні лікарні. У 2010 р. отримала вищу акредитаційну категорію.

Для забезпечення 10 хв. доїзду до місць виклику, у складі Станції є дві підстанції: № 1 на вул. Словацького, 28 з пунктами швидкої медичної допомоги на вул. Бенделіані, 7 та просп. Волі 66, та № 2 на вул. Привокзальній, 13. В них налічується 12 (до 07.2010 р. - 15) лінійних виїзних бригад: лікарських - 9, фельдшерських – 3 та одна бригада лінійного контролю. Це становить 0,58 бригади на 10 тис. населення (в Україні – 0,65) (за наказом МОЗ України від 29.08.2008 № 500 «Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги…» норматив складає не менше ніж 1,0 бригада на 10 тис. населення). Кількість санітарних автомобілів на 1 вересня 2011 р. склала – 19 одиниць (до 07.2011 р. - 24), з них санітарних з ношами – 16, автомобілів ВАЗ -2, УАЗ - 1. 7 автомобілів експлуатуються більше 13 років, 4 – більше 9 років, 4 – 7-9 років, 4 – 5-7 років.

За штатним розписом в закладі налічується 311 посад. З них лікарських – 55, фельдшерських – 106,75, молодшого медичного персоналу – 41,75, іншого персоналу – 107,5. Мають кваліфікаційні категорії 52 (94%) лікарі та 91 (85,2%) фельдшер. Вищу та першу, відповідно, 47 (85%) та 75 (70,2%).

Показники роботи Станції за 2006 – 2010 рр. свідчать про постійне зменшення кількості викликів із запізненням. В 2011 р. вперше запроваджено термін доїзду на виклик в межах 10 хвилин від моменту його отримання (замість 15 хв.). Тому показник запізнень дещо збільшився. Відкриття додаткової підстанції на проспекті Відродження (як це планувалось у 2010 році) дало б можливість скоротити цей показник.

Уже стала звичною практикою зміна кількості бригад протягом доби в залежності від погодинного навантаження, що поряд із впровадженням 6-годинних змін скоротило витрати бюджетних коштів.

У 2010 р. забезпечили автотранспорт сучасними сигнальними пристроями та розробили порядок їх застосування, скоротивши межі їх застосування при одночасному покращенні оперативності роботи. Проте водії інших транспортних засобів не зовсім усвідомлюють свій обов’язок пропускати транспорт екстреної служби. Сприяє цьому і ставлення працівників ДАІ. Так протягом 2010-2011 рр. автомобілі кілька разів потрапляли у незначні ДТП, їдучи з ввімкненими сигналами, проте лише одного разу працівники ДАІ склали протокол на іншого водія за ненадання переваги спецтранспорту під час виконання ним екстреної роботи.

Хороші умови праці персоналу створено у пунктах швидкої медичної допомоги на вул. Бенделіані,7 та пр. Волі, 66А, у яких у цьому році проведені косметичні ремонти. Проведено поточні ремонти коридорів у приміщенні на вул. Словацького та відремонтовано 100 м кв. плоского даху. Відремонтовано кімнати пункту поповнення, диспетчерську, актовий зал, санвузол, коридори на трьох поверхах, чотири кабінети персоналу, аптечний склад, повністю переобладнано кімнату зберігання наркотиків. Проведено реконструкцію кріплення витяжної труби, капітальний ремонт двох газових котлів, заміну електромоторів на економічніші, що дало змогу скоротити споживання газу котельнею з 65,9 тис. м куб. у опалювальному сезоні 2009-2010 рр. до 51,6 тис. м куб. у 2010-2011 рр. (на 21,7%). 5 років тому, до реконструкцій опалювальної системи споживання газу було на рівні 95 тис. м куб.

Фінансування Станції здійснюється з міського бюджету у розмірі 13% від коштів, що виділяються на потреби міських закладів охорони здоров’я. З року в рік об’єм фінансування зростає. Це дає можливість забезпечити потребу Станції в медикаментах та в предметах медичного призначення, без яких неможлива робота персоналу в умовах вулиці.

На медикаменти у 2009р. було виділено 184 тис. грн (доля фінансування з розрахунку на 1 виклик - 3,68 грн) у 2010р. виділено 261 тис. грн. (доля фінансування на 1 виклик склала 5,9 грн.) у 2011 передбачено 220 тис грн. (5,56 грн. на 1 виклик). Це менше ніж у 2010 р., але, в певній мірі компенсуємо недостатнє фінансування надходженнями з інших джерел. Зокрема, медикаментами та предметами медичного призначення додатково поповнено наші запаси на суму 120,4 тис. грн..

Отримано медичної апаратури всього на суму 663,8 тис. грн. Зокрема, за грантом уряду Японії обладнали 2 реанімобілі (дефібрилятори, відсмоктувачі, інфузомати, універсальні іммобілізаційні комплекти, набори для надання першої допомоги - 508 тис. грн.), та отримали з інших джерел: відсмоктувачів – 8, комплектів іммобілізаційних шин - 8, комірців шийних – 8, дощок медичних – 8, ларингоскопів – 3, кардіографів - 3 ( 155,8 тис. грн.)

На утримання транспортних засобів доля фінансування складає у 2010-2011 рр. - 7,2% (у 2008 р. – 10,1%). А щоденна потреба в пальному за останній рік скоротилась з 330 л до 314 л (4,8%).

Крім того, у 2010 р. на наші рахунки надійшло 63834 грн. позабюджетних коштів (у 2009 р. - 35408 грн.), а за 9 міс 2011 р. – 77308,41 грн., які витрачались на утримання станції та закупівлю матеріалів (придбано риштування, сигнальні пристрої, 2 комп’ютери тощо на суму 21,26 тис. грн.).

Проте, потребують заміни вікна, підлога, меблі, сантехнічне обладнання у приміщеннях на вул. Привокзальній та вул. Словацького. Необхідно придбати автомашини, медичну апаратуру, форму, сучасні засоби комунікації, оброки інформації та навігації.

Члени виконавчого комітету звернули увагу на зменшення кількості бригад та карет швидкої допомоги. Це зумовлюється тим, що частину потужностей передано на баланс поліклінік міста, що дозволило розвантажити роботу «швидкої» за рахунок невідкладної медичної допомоги. Тим не менше щодня від 14 до 26 викликів передається на «невідкладку», яка приїздить в межах години (у порівнянні з швидкою допомогою, яка прибуває за 10 хв.). Олег Куц запевнив, що робота з роз’яснення громадянам з цих питань ведеться постійно.

Перший заступник міського голови Святослав Кравчук розповів, що пророблено велику роботу для підвищення якості надання послуг медичними закладами міста. Розповів, що підстанцію швидкої допомоги на Словацького планують ліквідувати та за рахунок вилучених коштів покращити підстанцію на вулиці Привокзальній.

Планується збільшення кількості реанімобілів, хоча б на дві одиниці. Це дало б можливість розширити ореол обслуговування, включивши Луцький район в межах допустимих можливостей (до Торчина, Звірова тощо). Адже не секрет, що кваліфікація медиків міських станцій дещо вища. Також це зняло б питання з’ясування прописки пацієнта.

Вирішити проблему байдужості ВДАІ до питань руху карет швидкої медичної допомоги на вулицях міста Святослав Євгенович пропонує, запросивши в салон машини представника ДАІ, який матиме змогу реально побачити та оцінити ситуацію, коли автомобілі не дають дорогу швидким. Про це перший заступник матиме розмову з начальником відділу ДАІ.

Міський голова Микола Романюк пообіцяв передбачити кошти у бюджеті на 2012 рік на пошиття форми медичного працівника швидкої допомоги, яка не оновлювалася протягом останніх шести років. Зразки цієї форми могли побачити усі, хто відвідав сьогоднішнє засідання виконкому. Також планується встановити GPS навігатори у всіх машинах для контролю.

Щодо приміщення станції швидкої допомоги на вулиці Станіславського, то планується залучення інвесторів через аукціон.

Сім`я і дім
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
19 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Минулого тижня до Любешівського відділення поліції надійшло три повідомлення про шахрайства. Загалом зловмисники шляхом обману та зловживання довірою ошукали громадян на понад 100 тисяч гривень, повідомляє Любешівське відділення поліції.Троє жителів району звернулись до відділення поліції й повідомили про те, що двоє чоловіків під приводом розмитнення автомобілів заволоділи грошовими коштами та транспортними засобами. За усіма фактами шахрайств поліція від...
Суспільство
Поліція Волині розслідує кримінальне провадження відкрите за фактом безвісти зникнення Катюха Роман Павлович, 11.02.1994 року народження, який проживав у Луцьку. Про це інформує сектор комунікації поліції Волині. За інформацією правоохоронців, чоловік - уродженець села Острожець, Млинівського району Рівненської області.  Під час досудового слідства встановили, що він проживав у Луцьку. У середині листопада 2018 року він вийшов із дому та дотепер його місце...
Суспільство
У центрі Луцька, за драмтеатром, люди виявили чоловіка, який лежав на землі та не реагував на перехожих.Про подію, яка тарпилася у понеділок, 18 лютого, повідомили очевидці, які не пройшли повз та викликали до чоловіка «швидку» допомогу, пише «Конкурент».З їх слів, у той час коли швидка їхала, перехожа жінка звернулася до чергових Волинського окружного адміністративного суд, який знаходиться неподалік, аби ті відвели чоловіка на лавку до драмтеатру.Тим час...
Суспільство
У торговому центрі вікон та дверей «Віксіс» тривають акції від Львівської фабрики «Брама». На українському ринку цей виробник працює більше 15 років. 12 з них – з надійним волинським дистриб’ютором «Віксіс». Продукцію фабрики «Брама» завдяки відмінній якості знають не лише в Україні, а й у світі. Міжкімнатні двері її виробництва мають попит і вже здобули високу оцінку у Європі та Америці, а торік їх стали постачати і на азійський ринок. Менеджер з питань р...
Суспільство
Учасники громадських слухань проголосували за створення норкової ферми в селі Підгірне Рожищенського району.Із 117 присутніх на слуханнях підтримали проект 74. Про це видання «Волинь24» повідомив член правління громадської організації «Екодія» Олег Савицький.«Громада «купилася» на красиві обіцянки, що власник ферми буде вкладати гроші в соціальні проекти в селі, відремонтує клуб та щось подібне. Крім того, людям показали такі собі красиві «потьомкінські дє...
Суспільство
Неповнолітня Ірина Герасимчук з Іваничівського району, яка у вересні 2018-го року постраждала в ДТП, перебуває на стаціонарному лікуванні у відділенні анестезіології Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Багатодітна родина потребує коштів на її лікування.Нагадаємо, що після аварії, в якій автомобіль Volkswagen Golf злетів з дороги, Ірину, що перебувала в автівці, госпіталізували з черепно-мозковою травмою, - пише Буг.Дівчина...
Суспільство
В автомобільному пункті пропуску «Ягодин» прикордонники Луцького загону спільно з представниками митниці припинено дві спроби прихованого переміщення з Республіки Польща до України товарів народного вжитку. Під час огляду автомобіля марки «ВАЗ» української реєстрації в салоні під передніми сидіннями та в багажному відділені під обшивкою виявлено прихований сир «Gouden Eeuw Brokkel kaas» загальною вагою 70,3 кг, – інформує прес-центр прикордонників.   А під...
Суспільство
У Луцьку Олександр Педан приїхав із презентацією проекту «Juniorz», який покликаний популяризувати та розвивати спорт для підлітків. Ведучий відвідав вже 13 міст України, де проводить зустрічі з вчителями фізкультури і розповідає про те, як популяризувати спорт серед дітей, розповів Олександр Педан у ефірі «Луцького радіо».  «Треба, аби діти займались тим, що їм подобається, а не щоб відлинювали з уроків фізичної культури. Ми боремось із тим, що це нецікав...
Суспільство
ДТП, під час якої автомобіль марки Volkswagen Jetta, рухаючись у напрямку Луцька зі сторони Львова, збив дівчину, трапилася сьогодні, 18 лютого, близько 10 години у селі Гірка Полонка поблизу магазину «Транзит».Зі слів очевидців інциденту, постраждала лежала на проїжджій частині поміж двома пішоходними переходами. Водій транспортного засобу місце автопригоди не полишав, а викликав швидку та поліцію.Ймовірно, постраждала намагалась перейти дорогу на пішохід...