В Луцьку водії не уступають дорогу «швидкій»

З питання діяльності міської станції "Швидка допомога" на засіданні виконавчого комітету доповів головний лікар Олег Куц.

Комунальний заклад «Луцька станція швидкої медичної допомоги» є лікувально-профілактичним закладом, підпорядкованим управлінню охорони здоров’я Луцької міської ради. Протягом 2010-2011 рр. Станція повністю забезпечила мешканців міста достатнім та кваліфікованим об’ємом екстреної догоспітальної допомоги та здійснює госпіталізацію хворих і потерпілих в міські та обласні лікарні. У 2010 р. отримала вищу акредитаційну категорію.

Для забезпечення 10 хв. доїзду до місць виклику, у складі Станції є дві підстанції: № 1 на вул. Словацького, 28 з пунктами швидкої медичної допомоги на вул. Бенделіані, 7 та просп. Волі 66, та № 2 на вул. Привокзальній, 13. В них налічується 12 (до 07.2010 р. - 15) лінійних виїзних бригад: лікарських - 9, фельдшерських – 3 та одна бригада лінійного контролю. Це становить 0,58 бригади на 10 тис. населення (в Україні – 0,65) (за наказом МОЗ України від 29.08.2008 № 500 «Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги…» норматив складає не менше ніж 1,0 бригада на 10 тис. населення). Кількість санітарних автомобілів на 1 вересня 2011 р. склала – 19 одиниць (до 07.2011 р. - 24), з них санітарних з ношами – 16, автомобілів ВАЗ -2, УАЗ - 1. 7 автомобілів експлуатуються більше 13 років, 4 – більше 9 років, 4 – 7-9 років, 4 – 5-7 років.

За штатним розписом в закладі налічується 311 посад. З них лікарських – 55, фельдшерських – 106,75, молодшого медичного персоналу – 41,75, іншого персоналу – 107,5. Мають кваліфікаційні категорії 52 (94%) лікарі та 91 (85,2%) фельдшер. Вищу та першу, відповідно, 47 (85%) та 75 (70,2%).

Показники роботи Станції за 2006 – 2010 рр. свідчать про постійне зменшення кількості викликів із запізненням. В 2011 р. вперше запроваджено термін доїзду на виклик в межах 10 хвилин від моменту його отримання (замість 15 хв.). Тому показник запізнень дещо збільшився. Відкриття додаткової підстанції на проспекті Відродження (як це планувалось у 2010 році) дало б можливість скоротити цей показник.

Уже стала звичною практикою зміна кількості бригад протягом доби в залежності від погодинного навантаження, що поряд із впровадженням 6-годинних змін скоротило витрати бюджетних коштів.

У 2010 р. забезпечили автотранспорт сучасними сигнальними пристроями та розробили порядок їх застосування, скоротивши межі їх застосування при одночасному покращенні оперативності роботи. Проте водії інших транспортних засобів не зовсім усвідомлюють свій обов’язок пропускати транспорт екстреної служби. Сприяє цьому і ставлення працівників ДАІ. Так протягом 2010-2011 рр. автомобілі кілька разів потрапляли у незначні ДТП, їдучи з ввімкненими сигналами, проте лише одного разу працівники ДАІ склали протокол на іншого водія за ненадання переваги спецтранспорту під час виконання ним екстреної роботи.

Хороші умови праці персоналу створено у пунктах швидкої медичної допомоги на вул. Бенделіані,7 та пр. Волі, 66А, у яких у цьому році проведені косметичні ремонти. Проведено поточні ремонти коридорів у приміщенні на вул. Словацького та відремонтовано 100 м кв. плоского даху. Відремонтовано кімнати пункту поповнення, диспетчерську, актовий зал, санвузол, коридори на трьох поверхах, чотири кабінети персоналу, аптечний склад, повністю переобладнано кімнату зберігання наркотиків. Проведено реконструкцію кріплення витяжної труби, капітальний ремонт двох газових котлів, заміну електромоторів на економічніші, що дало змогу скоротити споживання газу котельнею з 65,9 тис. м куб. у опалювальному сезоні 2009-2010 рр. до 51,6 тис. м куб. у 2010-2011 рр. (на 21,7%). 5 років тому, до реконструкцій опалювальної системи споживання газу було на рівні 95 тис. м куб.

Фінансування Станції здійснюється з міського бюджету у розмірі 13% від коштів, що виділяються на потреби міських закладів охорони здоров’я. З року в рік об’єм фінансування зростає. Це дає можливість забезпечити потребу Станції в медикаментах та в предметах медичного призначення, без яких неможлива робота персоналу в умовах вулиці.

На медикаменти у 2009р. було виділено 184 тис. грн (доля фінансування з розрахунку на 1 виклик - 3,68 грн) у 2010р. виділено 261 тис. грн. (доля фінансування на 1 виклик склала 5,9 грн.) у 2011 передбачено 220 тис грн. (5,56 грн. на 1 виклик). Це менше ніж у 2010 р., але, в певній мірі компенсуємо недостатнє фінансування надходженнями з інших джерел. Зокрема, медикаментами та предметами медичного призначення додатково поповнено наші запаси на суму 120,4 тис. грн..

Отримано медичної апаратури всього на суму 663,8 тис. грн. Зокрема, за грантом уряду Японії обладнали 2 реанімобілі (дефібрилятори, відсмоктувачі, інфузомати, універсальні іммобілізаційні комплекти, набори для надання першої допомоги - 508 тис. грн.), та отримали з інших джерел: відсмоктувачів – 8, комплектів іммобілізаційних шин - 8, комірців шийних – 8, дощок медичних – 8, ларингоскопів – 3, кардіографів - 3 ( 155,8 тис. грн.)

На утримання транспортних засобів доля фінансування складає у 2010-2011 рр. - 7,2% (у 2008 р. – 10,1%). А щоденна потреба в пальному за останній рік скоротилась з 330 л до 314 л (4,8%).

Крім того, у 2010 р. на наші рахунки надійшло 63834 грн. позабюджетних коштів (у 2009 р. - 35408 грн.), а за 9 міс 2011 р. – 77308,41 грн., які витрачались на утримання станції та закупівлю матеріалів (придбано риштування, сигнальні пристрої, 2 комп’ютери тощо на суму 21,26 тис. грн.).

Проте, потребують заміни вікна, підлога, меблі, сантехнічне обладнання у приміщеннях на вул. Привокзальній та вул. Словацького. Необхідно придбати автомашини, медичну апаратуру, форму, сучасні засоби комунікації, оброки інформації та навігації.

Члени виконавчого комітету звернули увагу на зменшення кількості бригад та карет швидкої допомоги. Це зумовлюється тим, що частину потужностей передано на баланс поліклінік міста, що дозволило розвантажити роботу «швидкої» за рахунок невідкладної медичної допомоги. Тим не менше щодня від 14 до 26 викликів передається на «невідкладку», яка приїздить в межах години (у порівнянні з швидкою допомогою, яка прибуває за 10 хв.). Олег Куц запевнив, що робота з роз’яснення громадянам з цих питань ведеться постійно.

Перший заступник міського голови Святослав Кравчук розповів, що пророблено велику роботу для підвищення якості надання послуг медичними закладами міста. Розповів, що підстанцію швидкої допомоги на Словацького планують ліквідувати та за рахунок вилучених коштів покращити підстанцію на вулиці Привокзальній.

Планується збільшення кількості реанімобілів, хоча б на дві одиниці. Це дало б можливість розширити ореол обслуговування, включивши Луцький район в межах допустимих можливостей (до Торчина, Звірова тощо). Адже не секрет, що кваліфікація медиків міських станцій дещо вища. Також це зняло б питання з’ясування прописки пацієнта.

Вирішити проблему байдужості ВДАІ до питань руху карет швидкої медичної допомоги на вулицях міста Святослав Євгенович пропонує, запросивши в салон машини представника ДАІ, який матиме змогу реально побачити та оцінити ситуацію, коли автомобілі не дають дорогу швидким. Про це перший заступник матиме розмову з начальником відділу ДАІ.

Міський голова Микола Романюк пообіцяв передбачити кошти у бюджеті на 2012 рік на пошиття форми медичного працівника швидкої допомоги, яка не оновлювалася протягом останніх шести років. Зразки цієї форми могли побачити усі, хто відвідав сьогоднішнє засідання виконкому. Також планується встановити GPS навігатори у всіх машинах для контролю.

Щодо приміщення станції швидкої допомоги на вулиці Станіславського, то планується залучення інвесторів через аукціон.

Сім`я і дім
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
19 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Освіта
Міністерство освіти розробило положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю. Відповідний проект документа наразі винесений відомством для громадського обговорення, – пише Освіта.ua.  Документ, після його затвердження, визначить порядок організації діяльності спеціалізованих закладів позашкільної освіти. Планується, що заклади позашкільної освіти наукового профілю надаватимуть своїм вихованцям освіту наукового спрямування та зал...
Кримінал
У селі Піддубці, що поблизу Луцька на АЗС пограбували чоловіка. Про це інформує прес-служба прокуратура Волинської області. 31-річний та 39-річний зловмисники в балаклавах у приміщенні АЗС побили 21-річного чоловіка до втрати свідомості й заволоділи його мобільним телефоном, заподіявши потерпілому матеріальну шкоду на суму 5600 грн. Невдовзі за результатами проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій особи грабіжників встановили. Обом їм повідомил...
Політика
У Луцьку студенти вийшли на акцію протесту через невдоволення політикою міської ради щодо пільгового перевезення у громадському транспорті.  Протест розпочався у після обідню пору 10 грудня під стінами Волинського окружного адміністративного суду, - пише ВолиньPost.  Студенти вимагають впровадити пільгову вартість проїзду у громадському транспорті, зокрема хочуть платити 2,5 гривні за проїзд у маршрутці за наявності студентського квитка. У ГО «Студентська...
Суспільство
У КП «Луцькводоканал» попереджають, що боржники ризикують залишитися без води у період свят. Боржники отримають останнє попередження щодо необхідності проведення розрахунків і оплати, – пише Волинь24.  Якщо ж споживачі не дослухаються до попередження і не погасять заборгованості до 22 грудня, то окремі з них ризикують провести новорічні свята із обмеженими послугами водопостачання або водовідведення. КП «Луцькводоканал» залишає за собою право провести відк...
Суспільство
Для потреб Центру реабілітації учасників АТО, який знаходить у місті Луцьку, придбали автомобіль. Віднедавна у Центрі функціонує група швидкого реагування, — йдеться на офіційній сторінці Олександра Савченка у Facebook. Вона складається більше, ніж з двох десятків учасників бойових дій на Сході. За словами керівника Центру Олени Звєрєвої щодня троє з них чергують і готові прийти на допомогу атошнику, який, наприклад, захотів скоїти самогубство. Днями для п...
Культура
Опублікували список заходів, які відбуватимуться у Луцьку в період новорічно-різдвяних свят. Про це повідомили на сайті Луцької міської ради. У День святого Миколая, 19 грудня:- благодійна акція “Миколай пам’ятає про всіх” (поблизу пам’ятника Святому Миколаю);- відкриття арт-проекту “Різдвяна майстерня” у Палаці культури міста Луцька;- святкове театралізоване засвічення новорічної ялинки та Театральному майдані. 27 грудня 2018 року – концерт-вітання “З Нов...
Кримінал
У пункті пропуску "Ягодин" прикордонники затримали контрабанду наркотиків. Про це інформує Волинська митниця ДФС. Волинські митники спільно з прикордонниками виявили у двадцятирічної громадянки України речовину рослинного походження темно-зеленого кольору. Вона схожа на особливо небезпечний наркотичний засіб – канабіс.Молода дівчина була пасажиркою рейсового автобуса Варшава-Київ.Невелику кількість трави вона приховала у жіночій косметичці, проте контрабан...
Політика
Депутат Луцькради стверджує, що два кіоски, які розміщенні на проспекті Соборності,4, заважають велосипедистам рухатися по доріжці.  Про це Олександр Лазука розповів на засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму у понеділок, 10 грудня, - пише ВолиньPost. Зокрема депутат зауважив, що два кіоски поблизу “Північного ринку” встановленні з численними порушеннями земельного кодексу та держ...
Суспільство
Волинь використала 86% коштів, що були виділені на ремонт доріг місцевого значення, що привело до 11 місця серед областей, які повністю використали гроші. Про це стало відомо з інфорграфіки на сайті Міністерства інфраструктури, – пише «Конкурент». Тільки Хмельниччина використала весь бюджет на 100%. Київська область використала 76%, а Вінницька, Чернігівська, Запорізька, Харківська, Львівська та Дніпропетровська області понад 90%Найменший відсоток у Луганс...