• Головна
  • «СТАНЬТЕ УСПІШНИМИ, ВИВЧАЮЧИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ БЕЗКОШТОВНО»
мовне волонтерство
11:37, 19 червня 2015 р.

«СТАНЬТЕ УСПІШНИМИ, ВИВЧАЮЧИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ БЕЗКОШТОВНО»

мовне волонтерство

У середу, 17 червня, було проведено прес-конференцію в рамках благодійного проекту «Мовне волонтерство», організованого ВОГО «Фундація розвитку громад» спільно із ТОВ «Українська Софтверна Компанія».

У заході взяли участь:

  • представники ВОГО «Фундація розвитку громад» (волонтер Катерина Чилій, Вікторія Дворак);
  • представники ТОВ «Українська Софтверна Компанія» (директор з розвитку Олена Ярощук);
  • викладачі-волонтери (Анна Чернота, Аліна Шевчук, Оксана Кривко, Оксана Митрунчик, Валентина Ковальчук, Марта Яслик, Наталія Олішкевич);
  • випускники першої хвилі курсів (студент Владислав Бондарук, менеджер порталу «Prom.ua» Галина Дрозд).

Метою зустрічі стало висвітлення усіх аспектів діяльності проекту «Мовне волонтерство», донесення ключових положень до широких мас, а також популяризація саморозвитку та вивчення англійської мови серед волинського населення.

Організатори представили присутнім два спеціально підготовлені класи для навчання. Вони розміщені за адресою м. Луцьк вул. Карбишева 1, 4-ий поверх. Аудиторії світлі, просторі та облаштовані необхідними меблями. Крім того, там знаходиться чимало англомовної літератури, стендів та інших наочних матеріалів, які використовуються в навчальному процесі.

«Ці аудиторії нам просто необхідні. Охочих вчитися дуже багато, а от з місцем проведення нам було доволі складно. Під час першої хвилі навчання заняття проводилися у офісах «Української Софтверної Компанії», Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, а також на базі факультету бізнесу Луцького національного технічного університету. Тепер навчання проводитиметься й у спеціальних аудиторіях, які мають все необхідне для навчального процесу: аудіотехніка, проектор, стенди, дошка для письма, література. Це дозволило створити комфортне середовище для вивчення мови», – розповідає прес-секретар ВОГО «Фундація розвитку громад» Вікторія Дворак.

Директор з розвитку «Української Софтверної Компанії» Олена Ярощук поділилася результами першої хвилі набору, очікуваннями від початку навчання для учнів другої хвилі, а також планами організаторів на майбутнє.

«Проект «Мовне волонтерство» стартував у березні цього ж року й одразу отримав велику прихильність й підтримку серед лучан. Наразі навчання завершили 172 учасники. Усі випускники склали іспити та отримали відповідні сертифікати, які підтверджують успішне закінчення курсу». Зауважимо, що до першої хвилі набору записалося понад 1000 охочих. Ми не змогли опрацювати таку базу. Тож решта лучан, які хочуть вивчати англійську, були автоматично перенесені на навчання у другій хвилі, яка стартує на наступному тижні. Чимало наших випускників виявили бажання вивчати й інші мови. Тож в планах збільшення переліку мов для вивчення. Ми впевнені, що з наступного року зможемо допомогти лучанам оволодіти польською, італійською, іспанською й навіть китайською», – зауважує вона.

Волонтер ВОГО «Фундація розвитку громад» Катерина Чилій повідомляє, що проект діє під гаслом «Ми обмінюємо знання на волонтерську роботу». Тож від учасників вітається волонтерська допомога у проведені благодійних акцій, а також внесення пожертв на допомогу волинським солдатам у зоні АТО (не лише гроші, а й одяг, взуття, продукти, військове обладнання, медикаменти, засоби особистої гігієни, тощо).

«Зараз дуже складний час для кожного з нас. Обвал гривні та війна на Сході – це чималий удар для Україні. Однак разом ми зможемо усе це пережити, необхідно лише вірити в краще майбутнє, допомагати один одному й рухатися вперед. Проект «Мовне волонтерство» саме на це й націлений. Кожен з лучан зможе вивчити мову й долучитися до волонтерської роботи», – каже вона.

Викладачі проекту працюють на волонтерських засадах. «Я долучилася до проекту, аби допомогти лучанам стати кращими. Я знаю англійську й хочу поділитися цими знаннями із усіма бажаючими. Крім того, участь у проекті дозволяє допомогти нашим солдатам в зоні АТО», – ділиться думками викладач Аліна Шевчук

Щодо навчального процесу, то дівчата стверджують, що використовують індивідуальний підхід до кожного й враховують побажання та рівень знань учнів. «Ми формуємо навчальні групи, в залежності від рівня знань та очікувань учнів: хтось хоче вивчати граматику, хтось зосередитися на розмовній лекції. Таким чином й підбирається індивідуальна програма. В основному ми аналізуємо й вивчаємо базові слова та ситуації: як поводити себе в аеропорту, замовити квиток на потяг, зробити покупки чи замовлення в ресторані, тощо. Ми постійно переглядаємо відеоролики, слухаємо й аналізуємо аудіо тексти. Це допомагає поринути у англомовне середовище й досягти відмінних результатів», – запевняє викладач Валентина Ковальчук.

сертефыкат

сертефыкат

Своїми враженнями від участі в проекті поділилися й випускники першої хвилі набору:

«У школі я вивчав німецьку. Це в свою чергу принесло чимало труднощів у житті, адже англійська – це світова мова. Проект «Мовне волонтерство» допоміг мені оволодіти базовими знаннями. Тепер я спокійно почуватиму себе під час подорожі закордон чи зустрічі із іноземцями. Мій викладач Валентина Ковальчук просто неймовірна. Вона змогла в простій формі донести основні правила граматики та ази розмовної лексики», – стверджує студент Владислав Бондарук.

«Я вивчала англійську в школі та університеті. Однак через брак практики мій рівень погіршився. Участь у проекті дозволила познайомитися із цікавими людьми, саморозвиватися та покращити знання. Я дуже вдячна викладачам за їхнє терпіння та розуміння», – каже менеджер порталу «Prom.ua» Галина Дрозд.

Цифри і факти:

  • понад 1000 охочих брати участь у проекті;
  • 172 випускники першої хвилі набору;
  • близько 300 учасників другої хвилі набору;
  • сім викладачів;
  • 50 м² орієнтовна площа підготовлених аудиторій;
  • заплановане розширення проекту для вивчення польської, італійської, іспанської, німецької, китайської мов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Фундація розвитку громад #курси англійської #безкоштовно #допомога АТО #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...