круглий стіл
12:10, 28 червня 2015 р.

Освіта третього віку у Луцьку

круглий стіл

 "Освіта третього віку: переймаймо європейський досвід" - тема круглого столу, який відбувся 24 червня 2015 року у Волинському інституті економіки та менеджменту.

Участь у роботі круглого столу взяли: заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Олег Главацький, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька Галина Шатецька, завідувач відділення соціально-побутової адаптації Оксана Зваріюк.
Під час заходу присутнім презентовані напрацювання та здобутки міжнаціонального проекту "Центр освіти третього віку", який реалізовується на базі ВІЕМ за сприяння програми Євросоюзу "Темпус". А гості із Словаччини та Великобританії поділились особливостями та важливістю роботи освітніх закладів для людей зрілого віку, які діють в Європі при вищих навчальних закладах.

Так, представники Університету впродовж життя Технічного університету м. Зволен (Словаччина) Ерік Селецкі та Мірослав Гековіч розповіли, що студентами центрів освіти третього віку є лише 1% населення країни віком 45+, а навчання у таких закладах умовно платне (для працюючих – 60 євро, для пенсіонерів – 40 євро на рік), найпопулярніші курси – комп’ютерні, іноземних мов та правові (юридичні).

Партнер проекту СТАЕ із Шотландії (Університет Стратклайда, Глазго), почесний секретар Міжнародної асоціації університетів третього віку Роб Марк зауважив, що акцент в освіті третього віку зміщується у напрямку перепідготовки,  адже багато старших людей після виходу на пенсію хочуть продовжувати працювати, в основному  – в якості волонтерів. Шотландські студенти третього віку проводять для туристів цікаві екскурсії Університетом Стратклайда, допомагають викладачам вишу в їх науковій та адміністративній роботі, а також активно спілкуються зі студентською молоддю.

Українські пенсіонери, зі свого боку, продемонстрували закордонним гостям справжню національну гостинність та підтвердили, що і після виходу на пенсію життя продовжується, а у них з’являється більше часу на саморозвиток, хоббі тощо.

ш

ш

Фото зі спільноти https://www.facebook.com/ctae.viem

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк #освіта третього віку
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...