Фото
12:25, 9 липня 2015 р.
Волиняни долучились до форуму на Донбасі (ФОТО)
Фото
Голова Волинської обласної громадської організації «Так Треба», координатор проекту «Меценати для солдата» Руслан Теліпський на запрошення Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) відвідав форум «Донбас Україна. Порядок денний», який відбувся 5 липня, в річницю визволення Слов’янська, на території цього звільненого від окупації міста.
Метою форуму було привернути увагу українців та світової спільноти до важливого регіону шляхом підняття актуальних проблем, а також пошуку способів їх вирішення. Захід об’єднав навколо себе представників місцевої влади, громади, в тому числі громадських активістів, відповідальних представників Мінрегіонбуду, Мінсоцполітики, Мінекономіки, народних депутатів України та столичних громадських експертів.
Зокрема, присутні були такі відомі люди, як соціолог Ірина Бекешкіна, політик Михайло Ратушний, посол Канади в Україні Роман Ващук, письменник Андрій Курков, учасник Світового конгресу українців Сергій Касянчук, громадський активіст Станіслав Федорчук, засновник проекту Babylon’13 Марко Супрун, засновник ГО Центр.UA Олег Рибачук, ведучий Андрій Куликов, голова Донецької ОДА Павло Жебрівський та інші.
У рамках форуму провели підсумковий круглий стіл «Започаткування Національного діалогу в Україні: через подолання стереотипів до об’єднання». До слова, регіональний круглий стіл у Луцьку було проведено місяць тому в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету, під час якого волинські учасники резюмували, що потрібно зосереджуватись на тому, що об’єднує націю, приділяти увагу інформаційній політиці держави в питаннях національної єдності, а також проявити політичну волю, щоб побудувати українську Україну на Донбасі. З пропозиціями та напрацюваннями волинян і поділився Руслан Теліпський з делегатами заключного підсумкового з’їзду.
На форумі у два етапи паралельно працювало чотири тематичних блоки: національний діалог; проблеми переселенців; вибори і децентралізація; бізнес, ЗМІ і громадські організації. Учасники форуму у довільному порядку могли відвідати будь-який із блоків, обираючи для себе найбільш цікаву тему та найбільш зручний формат обговорень (круглі столи чи публічні дискусії).
Делегати, окрім презентації особливостей свого регіону, змогли обговорити і такі питання: 1. Історичні міфи, мова та зовнішньополітичні орієнтири як точки роз’єднання українського суспільства. Чи існують шляхи перетворення слабких сторін у сильні? 2. Як інкорпорувати регіональну ідентичність Донбасу в загальноукраїнський контекст? 3. Донбас та Галичина як екстремуми на карті поглядів України: спільне та відмінне? Як перейти від протистояння до співпраці? Яка роль інших регіонів у даному процесі? 4. Як відійти від етнічного до політичного принципу розбудови української нації?
Тематичний блок продовжився публічною дискусією «Політика національної єдності: пропозиції громадянського суспільства». Тут обговорювались такі питання: 1. Як «почути Донбас» та донести позитивний месидж жителям окремих районів Донецької та Луганської областей? 2. Якими є уроки Донбасу для інших українських регіонів? 3. Як перейти на державницький рівень мислення при оцінці конфлікту? 4. Яка роль громадянського суспільства у подоланні роз’єднання країни?
Організатори форуму – ГО "Центр UA", Центр Підтримки Реформ при КМУ, Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД), ГО "Український центр незалежних перспективних досліджень", Проект "Громадяни в дії", ІСАР "Єднання", Культурна ініціатива "Вавілон 13", ГО "Крим SOS", ГО "Донбас SOS", ГО "Восток SOS", CIPE (Center for International Private Enterprise), БФ "З країни в Україну", ГО "Донецький прес-клуб", Культурна ініціатива "Вільна хата", Культурна ініціатива "Теплиця".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:43
11 жовтня
13:40
9 жовтня
09:36
9 жовтня
20:39
7 жовтня
live comments feed...