09:03, 10 липня 2015 р.
КП «Луцькводоканал» інформує!
Для налагодження відкритого та прозорого діалогу зі споживачами, а також для розуміння лучанами причин, що зумовили перегляд тарифу на послуги водопостачання та водовідведення в 2015 році, прес-служба підприємства звернулася до директора КП «Луцькводоканал» Івана Миколайовича Корчука за коментарями з цього приводу
Підняття тарифів на комунальні послуги є одним з найболючіших питань не лише для споживачів, але й для їх надавачів, адже у цей складний економічний період важко приходиться всім. На жаль, на сьогодні тариф, який діє з 1 липня 2014 року є збитковим і ми змушені піднімати ціни на послуги. Якщо ми не хочемо щоб росли ціни на воду, то державі не потрібно піднімати тарифи на все, що потрібно для видобування та подачі води. Я маю на увазі суттєве подорожчання енергоносіїв. Ціна електроенергії, яка була врахована в діючих розцінках, становила 1,30 грн. за кіловат-годину, а на сьогодні вона зросла до 1,80 грн. (з ПДВ). Витрати підприємства щомісячно зросли в середньому на 1 млн. грн!
Окрім цього, передумовами для перегляду тарифів на водопостачання та водовідведення посприяли і зростання вартості інших складових собівартості водопостачання: збільшилась за цей час і вартість паливно-мастильних матеріалів (наприклад, вартість бензину А92 порівняно з ціною, закладеною у діючий тариф зросла на 86% (в тарифах закладено 13,075 грн/л), ціна на бензин марки А-95 зросла на 31,2% (в тарифах 13,325 грн/л), дизпаливо - на 64,4% (в тарифах 14,99 грн/л.). За цей період змінилась і вартість матеріалів, реагентів, запасних частин, обладнання та комплектуючих. Скажімо вартість солі, яку ми використовуємо для знезараження питної води зросла на 60,2%. Відповідно до нового Податкового кодексу значно збільшилося податкове навантаження, зокрема, зросли платежі за спец водокористування, геологорозвідку і т.д.
Як результат, лише за 5 місяців 2015 підприємство зазнало 2 078,3 тис грн. збитків. Тож для перегляду тарифів на воду в нас є всі економічні підстави.
Усі розрахунки нового тарифу знаходяться в НКРЕКП у департаменті тарифної політики.
І варто наголосити, що перегляд тарифів на воду – не примха водоканалу, а вимушений крок, на який підприємство змушене іти, щоб не допустити припинення водопостачання та водовідведення Луцька. Саме питання щодо встановлення та зміни тарифу тепер відноситься до компетенції Національної комісіії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тобто підприємство подає на її розгляд увесь пакет розрахункових документів щодо формування тарифу, звітує про надання послуг, а фахівці Комісії проводять економічно обґрунтовані розрахунки, перевіряють доцільність підняття тарифу, врешті встановлюють обґрунтований тариф і здійснюють державний нагляд за дотриманням законодавства у сфері тарифної політики.
Враховуючи, що складові витрат послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за останній рік значно зросли, комунальним підприємством «Луцькводоканал» були подані документи до НКРЕКП на встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Збільшення вартості очікується в межах 35-40%, або на 2,94 грн за 1 м3. Згідно поданих розрахунків плановий загальний тариф становитиме 11,46 грн за 1м3. Тобто абоненти, які споживають в середньому 5 м³ води в місяць будуть платити на 14,7 грн більше.
Якщо надалі буде все зростати в ціні, водоканал змушений адекватно реагувати на ситуацію, щоб запобігти виникненню неплатоспроможності. Тарифи КП «Луцькводоканал» є збитковими та покривають лише витрати підприємства - наголосив Іван Корчук. Якщо ми хочемо стабільно отримувати в наші оселі воду, то треба її оплачувати і вчитися економно використовувати. Альтернативи немає. Ми постійно закликаємо споживачів економити воду, ставити лічильники та вести її облік. Тоді людина знатиме, що платить тільки за те, що фактично спожила.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...