• Головна
  • Волинь знову привчається обігріватися дровами та вугіллям
11:00, 2 листопада 2011 р.

Волинь знову привчається обігріватися дровами та вугіллям

Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук у ході робочої поїздки ознайомився з впровадженням програм енергозбереження у Ківерцівському районі області.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Волинської ОДА.

Як зазначено в повідомленні, у районі вже переобладнали на місцеві види палива понад п'ятдесят котелень, при цьому отримана економія коштів – близько 2 млн грн. Зокрема, програма з енергозбереження виявилася ефективною у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів у селі Дерно, у Цуманських центральній районній лікарні, загальноосвітній школі та дитячому садочку.

Сучасні технології з використанням традиційних для Волині джерел енергії дають змогу економити великі суми коштів на зменшенні споживання природного газу та одночасно – належно забезпечувати об'єкти теплом. «Для Волині природний газ – альтернативне паливо. У Ківерцівському районі пішли логічним шляхом, тому мають позитивні результати. Сьогодні цей район є лідером з впровадження програм енергозбереження не лише на Волині, але й в державі. Тут більшість об'єктів соціальної сфери опалюються котлами на твердому паливі, що дає змогу економити великі суми коштів, які залишаються в місцевому бюджеті. У той же час зекономлені гроші використовують на встановлення нових систем опалення та енергозберігаючих вікон», - зазначив Б.Клімчук.

Радник голови облдержадміністрації Ігор Єремеєв зазначив, що за наявності значних запасів місцевого вугілля та деревини перекіс паливно-енергетичного балансу в частині споживання імпортованого природного газу слід виправляти за рахунок саме цих, традиційних для Волині, джерел.

В цілому, досвід енергозбереження Ківерцівського району є добрим прикладом для наслідування, він буде використаний під час реалізації та корегування обласної Програми енергозбереження на 2011 – 2015 роки та в ході розробки загальнодержавної програми енергозбереження на період до 2030 року відповідно до положень Енергетичної стратегії України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...