На Волині презентували церковну пам’ятку - Луцьке Євангеліє

Презентація видання Волинської єпархії Української Православної Церкви - пам’ятки рукописного мистецтва “Луцьке Євангеліє XIV століття”, відбулася сьогодні.

На ній були керуючий Волинською єпархією УПЦ Митрополит Ніфонт, губернатор Волині Борис Клімчук, голова облради Володимир  Войтович, Луцький мер Микола Романюк.

Луцьке Євангеліє - одна із найдавніших богослужбових книг України, що збереглась донині. Рукопис належить до пам’яток галицько-волинської книгописної школи. Він якнайкраще показує характерні для цієї школи графічні та мовні особливості. Маргіналії (записи на полях книжки), а також мовні і палеографічні ознаки свідчать про те, що місцем написання книги був Спаський Красносельський монастир поблизу Луцька.

Досліджуючи свого часу історію нині неіснуючої православної Красносельської обителі, настоятель храму святої великомучениці Параскеви УПЦ селі Ратнів Луцького району архімандрит Онуфрій (Куц) зацікавився долею рукописної святині.

Керуючий Волинською єпархією УПЦ Митрополит Ніфонт повідомив, що за даними архіву в XIV ст. у Спаському Красносельскому монастирі написали Луцьке Євангеліє. З’ясувалось, що книга зберігається в Російській державній бібліотеці у Москві. У лютому 2010-го Високопреосвященний Ніфонт і генеральний директор бібліотеки Олександр Віслий дійшли згоди, щоб зробити факсимільне перевидати Луцького Євангелія.

Порівняно з оригіналом, форма видання 2011-го факсимільного типу зменшена на 5%. З технічних причин не відтворили деталі країв сторінок, окремі надірваності, отвори та ум’ятини. Сторінки передані в оригінальному вигляді, кольорові, без ретушування. Тиснення на оправі відновлене за збереженими залишками. Видання заплановане у двох частинах: перша – видання факсимільного типу з описом книги в додатку, друга – дослідження.

Керівник прес-служби Волинської ієпарїі Валентин Марчук розповів, що під час презентації у Києві 21 жовтня  митрополита Ніфонта нагородили відзнакою  Блаженнішого Митропролита.  Отець Валентин зауважив, що видання «Луцьке Євангеліє XIV ст.» - своєрідний підсумок 20-річної роботи Ніфонта на волинській землі. Згодом презентації запланували в Європі та Америці.

Тираж книги – тисяча примірників. Її  орієнтовна вартість – до тисячі гривень. Зі слів духовенства, виручені від продажу гроші направлять на добудову Собору Всіх  Святих Землі Волинської у Луцьку.

Про Волинь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі