• Головна
  • Молодий грантер Президента України активно бореться з безробіттям на Волині
17:34, 8 листопада 2011 р.

Молодий грантер Президента України активно бореться з безробіттям на Волині

Минулого тижня у Луцьку стартувала серія навчань для випускників шкіл та ПТНЗ, спрямоване на підвищення їх активності на шляху до працевлаштування. Тренінги викликали пожвавлений інтерес з боку молоді, адже це хороша можливість для випускників зорієнтуватись в сучасних умовах ринку праці та правильно поводитись, щоб позиціонувати себе більш конкурентоспроможно, влаштовуючись на роботу.

Приємно відзначити, що допомогти випускникам у непростому завданні працевлаштуватись взялась молода волинянка – Ірина Бортнік, яка ще не так давно сама була випускницею ВУЗу. Пані Бортнік отримала підтримку в рамках гранту Президента України «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»», в межах якого і відбуваються вищезгадані навчання. Про деталі та очікувані результати проекту ми вирішили запитати його авторку.

 

Пані Ірино, що послужило для Вас поштовхом до того, аби допомагати випускникам зорієнтуватись у широкому просторі різноманітних професій після закінчення навчального закладу?

Насамперед мене вразили цифри – рівень молодіжного безробіття у Волинській області один з найвищих в Україні. Якщо говорити конкретніше, то 2010 році, коли я працювала над розробкою проекту, молодь віком до 35 років становила 43% безробітних, з них жінок - 58,3%, жителів сільської місцевості - 59,5%, а, зважаючи на непросте соціоекономічне становище у 2011 році, кількість безробітних молодих людей не зменшується.

Проаналізувавши ситуацію, виявилось, що успішне працевлаштування випускника неможливе без ініціативи самих випускників та студентів у реалізації своїх економічних можливостей та відстоюванні прав. На низький рівень активності молоді головним чином впливає відсутність достатньої поінформованості про можливості самореалізації в різних сферах, позитивних прикладів досягнення успіху їхніми однолітками призводить до зневіри і пасивності.

Тому, проектом передбачено підвищити мотивацію безпосередньо випускників та продемонструвати їм, що майбутня успішна кар’єра залежить в першу чергу від них самих.

Судячи з ваших слів, ви вважаєте, що покращувати загальну ситуацію, що склалася на ринку праці, варто, починаючи з правильного налаштування самих шукачів роботи. Чому?

Це тільки в пісні співається, що «не варто прогинатись під мінливий світ, хай краще він прогнеться під нас», а насправді все зовсім по-іншому. Якщо ми не можемо змінити ситуацію у загальних масштабах, то потрібно вміло до неї адаптуватись і прикласти максимум зусиль, щоб бути переможцем у битві за місце під сонцем.

З чого, на Вашу думку, слід починати рух молодих людей на шляху до майбутньої професійної кар’єри?

В першу чергу, з реальної оцінки становища. Я нерідко зустрічала випадки, коли молоді спеціалісти планують свою професійну діяльність, не знімаючи рожевих окулярів, їм важко визначитись зі сферою, в якій хотіли б реалізувати себе, вони чекають на сторонню допомогу у плані пошуку роботи, практично не прикладаючи для цього власних зусиль, та й загальні вимоги щодо місця роботи і заробітної плати у випускників зазвичай значно завищені. Тому лише об’єктивний підхід та ефективно спланована стратегія пошуку роботи може принести бажані результати.

До речі, про результати: що вже зроблено і що планується здійснити в межах Вашого проекту, та які результати загалом Ви очікуєте?

На даний момент активно здійснюється право-просвітницька кампанія щодо проблеми безробіття серед молоді, шляхів її вирішення та стимулювання соціального партнерства між громадою, владою та бізнесом, проводяться тренінгові навчання на тему: "Молодий спеціаліст на ринку праці. Як досягти професійного успіху", а вже в наступному місяці ми організуємо виставку "Досягнення активної молоді Волині", де випускники отримають змогу пересвідчитись у тому, що завдяки величезному бажанню та наполегливій праці можна досягти значних успіхів. На основі позитивних прикладів, вони будуть активнішими і цілеспрямованішими у побудові своєї власної професійної кар’єри.

В результаті проекту молоді люди ознайомляться з можливостями кар’єрного росту, отримають необхідну інформаційно-консультативну, навчальну та практичну допомогу,  особливо сільська молодь, кожен учасник програми отримає необхідну інформацію для прийняття зваженого та усвідомленого вибору своєї майбутньої професійної кар’єри, знання та навички, необхідні для працевлаштування чи започаткування власної справи.

Ми бажаємо Ірині успіхів у благородній справі, якою вона займається й надалі будемо відстежувати діяльність у межах проекту «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»».

 

Додатково: наступні навчання на тему: "Молодий спеціаліст на ринку праці. Як досягти професійного успіху" відбудуться 8-9 листопада у приміщенні Навчально-методичного центру профспілок; початок о 12:00. Запрошуємо всіх бажаючих!

Молодий грантер Президента України активно бореться з безробіттям на Волині, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...