17:00, 12 серпня 2015 р.
Депутати Волині просять заборонити приватизацію ДП «Волиньторф»
Депутати Волинської облради Валентина Блінова та Людмила Кирда пропонують на сесії підтримати звернення Маневицької райради до уряду із проханням не приватизовувати ДП «Волиньторф».
Проект виносять на наступну сесію облради, пише ar.volyn.ua
На користь заборони приватизації у зверненні вони наводять такі аргументи:
ДП «Волиньторф», куди входять два з трьох нині діючих українських торфозаводів, є одним із кращих підприємств торф’яної галузі. Воно, виробляючи за рік до 120 тисяч тонн торфобрикетів, забезпечує 60 відсотків випуску всієї торфопродукції в Україні
У 2014 році підприємством було видобуто майже 200 тисяч тонн паливного торфу і виготовлено 119 тисяч тонн торфобрикетів. За 2014 рік підприємство заплатило майже 8 мільйонів державних цільових внесків із заробітної плати та понад восьми мільйонів податків і зборів до державного та місцевого бюджетів. Тут працює 406 працівників. Середня заробітна плата перевищує чотири з половиною тисячі гривень.
Головними споживачами місцевого палива є населення регіону, бюджетні установи і комунальні заклади Волинської та сусідніх областей. Торфобрикетом за невисокими цінами обігріваються школи, садочки і лікарні. Крім того, підприємством «Волиньторф» налагоджено зв’язки з країнами Євросоюзу, куди воно відправляє частину своєї продукції, заробляючи валюту для України.
Так, у закладах бюджетної сфери області замінили застарілі котли на сучасні твердопаливні, які працюють на місцевих видах палива. В результаті чого вділося відмовитися від споживання природного газу. Лише в 2014 році в області на ці потреби було виділено 12 мільйонів гривень субвенцій з державного бюджету та замінено понад 20 котлів.
У квітні 2015 року середня митна вартість імпортованого в Україну газу склала 312 доларів або 7740 гривень за тисячу кубометрів. (теплотворна здатність 8-8,5 тис.ккал за 1 куб.м), а ціна торф’яних брикетів – 650 гривень за одну тонну (теплотворна здатність 4-4,5 тис.ккал за 1 тонну). Дві тонни брикетів за своєю теплотворною здатністю практично еквівалентні тисячі кубометрів природного газу. Використовуючи для опалення природний газ, на кожну тисячу кубометрів держава переплачує більше 6440 гривень, порівняно з використанням брикетів торф’яних.
Для ведення господарської діяльності ДП «Волиньторф» використовує три ліцензії на право розробки надр та 43 акти на землекористування (в тому числі 20 – для торфорозробок). При зміні форми власності зразу ж виникне необхідність у виготовленні нових дозвільних документів на торфорозробки, так як вони не передаються правонаступникам.
Процедура їх виготовлення тривала і займає більше року, а відсутність ліцензій унеможливить проведення робіт по видобутку торфу для брикетування, які через свою сезонність проводяться лише в літній період. Відсутність сировини неминуче призведе до зупинки безперервного цілодобового виробництва торф’яного палива, скорочення робочих місць, спричинить негативні зміни у фінансовому середовищі, що матиме вкрай негативні наслідки для регіону.
Проте у постанові Кабінету Міністрів України від 12 травня 2015 року «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації» пропонують підприємства державного концерну «Укрторф», до складу якого входить і ДП «Волиньторф», виставити на приватизацію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...