
12:13, 16 серпня 2015 р.
Як правильно влаштуватися на роботу в країнах Євросоюзу
З кожним днем все більше наших громадян розглядають роботу за кордоном як можливість заробити непогані гроші. А враховуючи поступове погіршення економічного становища в Україні, варто очікувати на стрімке зростання відтоку трудових кадрів.
Хоча для українців робота в країнах ЄС не найкраща, але навіть низько кваліфікована праця для наших співвітчизників виглядає привабливо. Особливим попитом користуються вакансії у країнах, які мають схожі з нашими національні особливості і культуру. По цій причині для українців найкращою вважається робота в Польщі. На думку наших співвітчизників, таке рішення – хороша можливість поліпшити своє фінансове становище.
Особливості працевлаштування в країнах ЄС
Для тих, кого зацікавила робота в Німеччині, Австрії, Італії чи в інших країнах ЄС, для офіційного працевлаштування потрібно надати наступні документи:
1. Оригінал українського паспорта.
2. Діючий закордонний паспорт.
3. Дозвіл на роботу і його підтвердження іноземним роботодавцем.
4. Довідка про відсутність судимості.
5. Інші документи, необхідні для надання роботи в конкретній країні.
Обов’язковим етапом при оформленні на роботу за кордоном є укладення договору між трудовим мігрантом і роботодавцем. У ньому повинна вказуватися вакансія, умови праці і проживання, розмір заробітної плати, а також права і обов’язки кожної сторони.
Варто знати!
В жодну країну ЄС практично неможливо в’їхати без медичної страховки. Людину, яка не має страхового полісу, як правило, завертають з дороги додому. Тому при плануванні працевлаштування в країнах Євросоюзу обов’язково слід подбати про цей документ.
Багато неприємних ситуацій у наших мігрантів виникає через аферистів, які втягують заробітчан у чималі проблеми. Якщо сумнівні посередники пропонують вигідні пропозиції, рекомендується звернутися в консульство чи посольство країни, в якій планується робота, щоб перевірити наявність конкретних вакансій.
Інколи можуть виникати проблеми уже після того, як мігрант приступив до роботи. Наприклад, може вийти термін трудового договору чи трудової візи. Для вирішення питань з документами слід в найкоротші терміни звернутися в українське дипломатичне представництво, де працівники зможуть надати юридичну допомогу.
Важливою умовою успішного працевлаштування за кордоном є дотримання усіх візових і документальних вимог. Наприклад, якщо українець відкрив Шенгенську візу, але планує поїхати у Великобританію на роботу, його чекатимуть серйозні проблеми. Офіційна робота в Англії передбачає обов’язкове оформлення робочої візи. Такі вимоги у всіх країнах ЄС.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:16
4 липня
22:56
2 липня
12:54
2 липня
live comments feed...