ЦВК відмовляє Луцьку у референдумі

Центральна виборча комісія відмовила у реєстрації ініціативної групи з всеукраїнського референдуму за народною ініціативою на підставі проведених зборів громадян у Луцьку, – інформує інтернет-видання «Волинська правда».

Як стало відомо з тексту постанови Центрвиборчкому «Про відмову в реєстрації ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утворених на зборах громадян України, подання щодо реєстрації яких надійшли до Центральної виборчої комісії 3, 7 та 14 листопада 2011 року», до ЦВК надійшло подання щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, яке підписав перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.

Також до Центральної виборчої комісії разом із зазначеними поданням надійшли документи проведених зборів громадян України, які відбулися 1 жовтня 2011 року в місті Луцьку. Питання, яке пропонувалося винести на всеукраїнський референдум стосувалося схвалення Закону України «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення», проект якого опублікований в газеті «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Зрештою комісією було здійснено перевірку щодо відповідності Конституції України питання, яке пропонується винести на всеукраїнський референдум.

У ЦВК постановили, що викладене питання щодо схвалення (прийняття) Закону України «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення», проект якого опублікований в газеті «Всеукраїнське об’єднання «Свобода», не може бути винесене на всеукраїнський референдум за народною ініціативою як таке, що не відповідає Конституції України.

Також у Центрвиборчкомі встановили, що документи зборів не відповідають законодавчим вимогам та Роз’ясненню ЦВК з таких підстав.

«Так, на зборах громадян, які відбулися 1 жовтня 2011 року в місті Луцьку, згідно із протоколом цих зборів секретарем зборів було обрано Федіка М.М., проте прізвище такої особи відсутнє у списку учасників зборів.

Таким чином, на порушення вказаних вимог Закону та Роз’яснення документи проведених зборів підписані особою, яка не є учасником цих зборів.

Крім того, у вказаному протоколі зборів відсутні відомості щодо імені та по батькові обраного голови цих зборів, а містяться лише ініціали, а отже, визначити присутність на зборах голови цих зборів не можливо», – називаються одна з причин відмови у постанові ЦВК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі