• Головна
  • Як вижити медицині в сьогоденні?
14:46, 30 серпня 2015 р.

Як вижити медицині в сьогоденні?

Микола Якимчук взяв участь у прес-конференції з питань забезпечення прозорої та підзвітної діяльності благодійних організацій, що діють в лікувально-профілактичних закладах.

Не є таємницею, що благодійні внески в медицині, по своїй суті, є платою за надані медичні послуги, компенсацією за витратні матеріали, препаратів для здійснення аналізів, обслуговування медичної техніки тощо. Медицина ніколи безкоштовною не була – просто держава раніше брала на себе ці витрати.

Програмний директор Інституту аналітики та демократії Олексій Сердюков зазначив, що благодійні внески дозволяють виживати медзакладам, тому не треба виступати категорично проти благодійних внесків, але «ми за те, щоб вони звітували і працювали прозоро».

Регіональний координатор проекту «Протидія поборам» Оксана Гичук також погодилась з цією думкою та зауважила, що на Волині ситуація не є критичною, адже благодійні кошти є великою підтримкою для лікарень. «Разом з тим ми боремось за те, щоб вони були підзвітні, а робота фондів - юридично врегульована», - сказала вона.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук відзначив, що благодійні внески є невід’ємною частиною фінансування більшості медичних закладів Луцька, однак на сьогоднішній день усі звіти про надходження та використання благодійних коштів постійно розміщуються на офіційних сайтах лікувально-профілактичних закладів та на інформаційних стендах в медустановах. За його словами частково вирішити ситуації по іншому допоможе платна або ж страхова медицина та піхід, коли лікувально-профілактичні заклади будуть незалежними суб’єктами господарювання, а допомога у вигляді пільг та безкоштовних медичних послуг надаватиметься соціально незахищеним групам. Однак і така модель медицини не є панацеєю, адже, наприклад, у сусідній Польщі, де діє така система, прийому у спеціаліста доводиться чекати по 3-5 місяців, а вартість лікування – вкрай велика.

Учасники заходу дійшли висновку, що на сьогоднішній день у рамках діючих законів можливим виходом для медичних закладів все ж є отримання благодійних внесків та домовилися, що необхідно скласти спільний план дій, разом стежити за звітністю задля прозорої та ефективної діяльності благодійних організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...