• Головна
  • «Лесин ясен» в незадовільному стані
15:00, 31 серпня 2015 р.

«Лесин ясен» в незадовільному стані

Руйнуванню пам’ятки природи, під якою творила Леся Українка, крім природного старіння, сприяє й неналежний догляд та парковки

Ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Лесин ясен», що знаходиться в Луцьку на вулиці Кафедральній, дослідила комісія із кафедри лісового та садово-паркового господарства Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, пишуть Волинські новини.

Дерево не огороджене. Його висота становить 20 метрів, діаметр стовбура на висоті 1,3 метра - 140 см. Біля дерева є інформаційно-охоронний знак затвердженого зразка.

На верхівці крони є всохлі тонкі гілки, які займають приблизно до 10%. Одне з великих розгалужень стовбура в попередні роки зрізали через усихання. В основі стовбура утворилось два дупла, які зацементували. Втім через велику щілини, у які потрапляє вода та згодом замерзає, дерево швидко руйнуэться.

Пам'ятка знаходиться поблизу місць стоянки автомобілів, що є додатковим стресоутворюючим фактором. Тому, вважають науковці, загроз зникненню дерева чимало.

Загалом експертна комісія вважає, що стан дерева задовільний із ознаками середнього ступеня дигресії (погіршення стану).

Аби зберегти дерево у якнайкращому стані, комісія рекомендує обрізувати всохлі гілки. Окрім того, експерти наполягають на тому, що потрібно перенести стоянку автомобілів в інше місце для усунення шкідливого впливу газів на дерево.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...