У Луцьку збільшилася кількість хворих на цукровий діабет

Цукровий діабет – глобальна неінфекційна епідемія ХХІ століття. Поширеність діабету стрімко зростає і стає реальною загрозою всіх людей на планеті. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Луцькради.

Сьогодні в світі налічується майже 260 мільйонів людей з діабетом. За прогнозами, протягом найближчих 20 років їхня кількість збільшиться до 380 мільйонів людей.

В Україні на 1 січня 2009 року зареєстровано 1 138 120 хворих на ЦД (2,5% чисельності населення). Кожні 13-15 років кількість хворих цукровим діабетом подвоюється. Проте кількість людей з недіагностованою патологією перевищує цю цифру у 3-4 рази.

Ендокринологічна допомога у Луцьку надається згідно штатного розпису і згідно стандартів надання медичної допомоги лікарями-ендокринологами, для роботи яких виділено 4,25 ставок амбулаторного прийому та 0,25 ставки денного стаціонару поліклініки і стаціонарно 20 ліжок діагностичного відділення ЛМКЛ. Роботу забезпечують 8 лікарів, з них 2 лікаря-ендокринолога дитячих поліклінік, і 5 медсестер. 5 лікарів мають вищу категорію,1 – першу, 2 лікаря – другу категорію.

На диспансерному обліку в ендокринологів у Луцьку перебуває 5024 хворих цукровим діабетом, на даний час – 2 вагітних, 36 дітей від 0 до 18 років, з них вперше виявлено - 4. З усіх хворих інсулін отримують 848 осіб, цукрознижуючі таблетовані препарати отримують 3300 хворих.

Виявлено 310 осіб, переважно в легкій і середній формі важкості, що на 10 хворих більше в порівнянні з минулим роком. Це збільшило середньостатистичний показник захворюваності цукровим діабетом по Луцьку і наблизило його до середньостатистичного по Україні і складає 246 на 100 тисяч населення. На обліку 178 інвалідів працездатного віку.

Специфічної профілактики І типу ЦД не існує, робота направлена на профілактику гострих і загострення хронічних захворювань, боротьба зі стресом, дозоване навантаження при роботі з комп’ютером, особливо в дитячому віці. Профілактика ІІ типу – це нормалізація АТ, вмісту холестерину в крові, маси тіла, дозовані щоденні фізичні навантаження і раціональне харчування.

Покращилась кількість виявлених хворих в зв’язку зі збільшенням кількості обстежених пацієнтів і проведенням перорального тесту толерантності до глюкози.

В 2011році в поліклініках міста роблять глікозильований гемоглобін (забір крові в пробірки-вакутаймери в поліклініках, з подальшим транспортуванням в сумках-холодильниках, і визначенням у ВОКЛ).

До 2009 року виконувалась Державна програма «Цукровий діабет» згідно Указу Президента України від 21.05.99р. №545/99 «Про комплексну програму цукровий діабет» та доручення Кабінету Міністрів України від 24.05.99р. №11194/1.

На виконання Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009-2013 рр., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2009 №877, з метою забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення та раціонального використання бюджетних коштів з 2010 року виконується обласна цільова програма «Цукровий діабет» на 2009-2013 рр. №345 від 8.12.2009р., згідно розпорядження голови облдержадміністрації.

У Луцьку хворі забезпечуються інсуліном і цукрознижуючими таблетованими препаратами за рахунок обласного бюджету централізовано згідно заявок лікарів-ендокринологів поліклінік.

За 11 місяців 2011 року отримано всього інсуліну 11747 (флаконів і картриджів) на суму 947498,41 грн, що забезпечило хворих ЦД до 1 листопада 2011р. 100%-во.

З 25.08.10 року згідно наказу №716 МОЗ України відкорегована потреба в інсулінах по Луцьку, де аналоги інсуліну складають 3,9% при потребі 12%, свинні інсуліни – 2%, картриджні форми інсулінів – 25%, все решта – флаконні.

За місцевий бюджет глюкометри, тест-смужки, шприци, шприц-ручки, інсулін, цукрознижуючі таблетовані препарати не закуплялись, централізовано глюкометри і тест-смужки отримували по гуманітарній допомозі для 10-ти хворих.

Вагітні забезпечуються інсуліном і глюкометрами в поліклініках за місцем проживання за державні кошти обласного бюджету (в минулих роках в дитячих поліклініках міста і ВОДТМО).

В ЛМКЛ проліковано 592 хворих ЦД, в тому числі в діагностичному відділенні – 392, ургентно - 68 хворих (18%), що на 3% менше в порівнянні з минулим роком. В ДСП – 443хв. Санаторно-курортно – 45 осіб. 20% хворих ЦД отримали стаціонарне лікування.

З 2011 року в поліклініках №№1,2 відкрито школи соціальної адаптації хворих цукровим діабетом (з 1999 року в поліклініці №1 працювала школа навчання самоконтролю і саморегуляції для хворих цукровим діабетом). Пройшли навчання в поточному році 380 осіб.

Лікарі міста беруть участь в науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, і співпрацюють з Волинською обласною діабетичною асоціацією: проводять бесіди, заняття, лекції з хворими та їх родинами, допомагають в організації і проведенні Всесвітніх днів діабету по місту і області. Пропозиції: продовжувати роботу в напрямку раннього виявлення цукрового діабету; продовжувати заповнення Держреєстру; покращити забезпечення аналогами інсуліну, шприц-ручками, глюкометрами, шприцами централізовано, виходячи з фінансових можливостей; визначати глікозильований гемоглобін в обов’язковому порядку щоквартально в поліклініках міста безкоштовно для хворих цукровим діабетом згідно розподілу пробірок-вакутаймерів; упровадити визначення мікроальбумінурії в ЛМКЛ для раннього виявлення ускладнень цукрового діабету, попередження прогресування ускладнень, покращення тривалості і якості життя.

Іnvak.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
30 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
У Ковелі 59-річна жінка намагалась дати хабар прокурору.Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.Зловмисницю було затримано під час надання 15 тисяч гривень процесуальному прокурору за вирішення питання про перекваліфікацію вчиненого її родичем злочину на менш тяжкий.Про зроблену за кілька днів до того пропозицію надання неправомірної вигоди прокурор повідомив керівництво, відтак завдяки його принциповості правопорушницю було викрито і...
Суспільство
На Волині досліджуватимуть проби асфальту, укладеного за новою технологією при -14°С.У пошуках оптимального вирішення проблеми ямкового ремонту доріг, обласна державна адміністрація запропонувала нову технологію, котра дозволяє укладати асфальт при низьких температурах, а також знизити його собівартість, - повідомили у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.Нагадаємо, що нову технологію почали випробовувати на одній із найбільш проблемних діля...
Суспільство
Лучанин прийшов до Луцького сервісного центру МВС, щоб зареєструвати автомобіль, а виявилося, що авто розшукує Інтерпол. Про це повідомляють на сторінці Луцького сервісного центру МВС у Волинській області.17 січня чоловік звернувся до сервісного центру МВС щоб зареєструвати легковик "Citroen C5" 2002 року випуску. У процесі спеціалісти сервісного центру МВС встановили, що автомобіль перебуває в міжнародній базі розшуку. Було викликано слідчо-оперативну гру...
Суспільство
У Володимир-Волинському районі, на території П’ятиднівської сільської ради, триває будівництво сміттєвого полігону.  Його вартість – 12 мільйонів гривень. З них 5 мільйонів виділить держава, зокрема із Фонду охорони навколишнього природного середовища, повідомила прес-служба Волинської ОДА. «Потреба будівництва ще однієї черги полігону постала вже давно. Адже перша черга сміттєзвалища вже закрита, друга – прийматиме сміття лише 2-3 роки», – йдеться у повід...
Новини компаній
Технології постійно розвиваються, вони роблять наше життя комфортніше, безпечніше і цікавіше. Медицина також не стоїть на місці. Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури - це пристрій, який в недалекому майбутньому замінить всі ртутні і електронні термометри в кожній родині. Чому ртутні та електронні термометри відходять у минуле? Ртутні моделі йдуть в минуле з кількох причин: незручність вимірювання, треба довго чекати на результат, а...
Суспільство
"Укрзалізниця" цього року запланувала підвищити вартість квитків у декілька разів. Про це розповіли в ефірі ТСН.“Таким чином, протягом 2019 року ціни на квитки планують піднімати двічі - на 12% у квітні і на стільки ж у жовтні. Крім того, компанія має намір підвищити вартість пасажирських перевезень ще на 13-20% в залежності від категорії поїзда і типу вагона”, - розповіли у студії.Нагадаємо, у липні 2018 року стало відомо, що в Україні протягом найближчих...
Суспільство
На КП "Волиньприродресурс" - обшуки. Про це повідомили у прес-службі "Волиньоблради".За попередньою інформацією, обшуки здійснюють працівники СБУ з Київської області.Нагадаємо, КП «Волиньприродресурс» створила Волинська обласна рада. Це підприємство позичило 62 мільйони гривень на дозволи для видобутку бурштину й торфу на Волині у київського підприємства «Ізумруд», яке займається обробкою коштовного каміння і яке пов'язують з групою «Приват» олігарха Ігоря...
Кримінал
Волинянин намагався перевезти через митний пункт пропуску «Ягодин» стоматологічне обладнання вартістю 1,8 мільйона гривень.Про це повідомили у прес-службі Волинської митниці ДФС.Чоловік намагався ввезти на митну територію України без сплати митних платежів 600 упаковок багатошарових цирконієвих дисків. Посадові особи управління протидії митним правопорушенням виявили їх серед іншого краму, який громадянин офіційно задекларував під час в’їзду «червоним» кор...
Суспільство
Між селищем Голоби та селом Свидники Ковельського району сталася ДТП.Про це Інформаційному агентству ВолиньPost повідомили очевидці події.Ймовірно, через складні погодні умови водій білого мінівену не впорався з керуванням та злетів у кювет.На місці працює патрульна поліція.Деталі – згодом.