У Луцьку збільшилася кількість хворих на цукровий діабет

Цукровий діабет – глобальна неінфекційна епідемія ХХІ століття. Поширеність діабету стрімко зростає і стає реальною загрозою всіх людей на планеті. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Луцькради.

Сьогодні в світі налічується майже 260 мільйонів людей з діабетом. За прогнозами, протягом найближчих 20 років їхня кількість збільшиться до 380 мільйонів людей.

В Україні на 1 січня 2009 року зареєстровано 1 138 120 хворих на ЦД (2,5% чисельності населення). Кожні 13-15 років кількість хворих цукровим діабетом подвоюється. Проте кількість людей з недіагностованою патологією перевищує цю цифру у 3-4 рази.

Ендокринологічна допомога у Луцьку надається згідно штатного розпису і згідно стандартів надання медичної допомоги лікарями-ендокринологами, для роботи яких виділено 4,25 ставок амбулаторного прийому та 0,25 ставки денного стаціонару поліклініки і стаціонарно 20 ліжок діагностичного відділення ЛМКЛ. Роботу забезпечують 8 лікарів, з них 2 лікаря-ендокринолога дитячих поліклінік, і 5 медсестер. 5 лікарів мають вищу категорію,1 – першу, 2 лікаря – другу категорію.

На диспансерному обліку в ендокринологів у Луцьку перебуває 5024 хворих цукровим діабетом, на даний час – 2 вагітних, 36 дітей від 0 до 18 років, з них вперше виявлено - 4. З усіх хворих інсулін отримують 848 осіб, цукрознижуючі таблетовані препарати отримують 3300 хворих.

Виявлено 310 осіб, переважно в легкій і середній формі важкості, що на 10 хворих більше в порівнянні з минулим роком. Це збільшило середньостатистичний показник захворюваності цукровим діабетом по Луцьку і наблизило його до середньостатистичного по Україні і складає 246 на 100 тисяч населення. На обліку 178 інвалідів працездатного віку.

Специфічної профілактики І типу ЦД не існує, робота направлена на профілактику гострих і загострення хронічних захворювань, боротьба зі стресом, дозоване навантаження при роботі з комп’ютером, особливо в дитячому віці. Профілактика ІІ типу – це нормалізація АТ, вмісту холестерину в крові, маси тіла, дозовані щоденні фізичні навантаження і раціональне харчування.

Покращилась кількість виявлених хворих в зв’язку зі збільшенням кількості обстежених пацієнтів і проведенням перорального тесту толерантності до глюкози.

В 2011році в поліклініках міста роблять глікозильований гемоглобін (забір крові в пробірки-вакутаймери в поліклініках, з подальшим транспортуванням в сумках-холодильниках, і визначенням у ВОКЛ).

До 2009 року виконувалась Державна програма «Цукровий діабет» згідно Указу Президента України від 21.05.99р. №545/99 «Про комплексну програму цукровий діабет» та доручення Кабінету Міністрів України від 24.05.99р. №11194/1.

На виконання Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009-2013 рр., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2009 №877, з метою забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення та раціонального використання бюджетних коштів з 2010 року виконується обласна цільова програма «Цукровий діабет» на 2009-2013 рр. №345 від 8.12.2009р., згідно розпорядження голови облдержадміністрації.

У Луцьку хворі забезпечуються інсуліном і цукрознижуючими таблетованими препаратами за рахунок обласного бюджету централізовано згідно заявок лікарів-ендокринологів поліклінік.

За 11 місяців 2011 року отримано всього інсуліну 11747 (флаконів і картриджів) на суму 947498,41 грн, що забезпечило хворих ЦД до 1 листопада 2011р. 100%-во.

З 25.08.10 року згідно наказу №716 МОЗ України відкорегована потреба в інсулінах по Луцьку, де аналоги інсуліну складають 3,9% при потребі 12%, свинні інсуліни – 2%, картриджні форми інсулінів – 25%, все решта – флаконні.

За місцевий бюджет глюкометри, тест-смужки, шприци, шприц-ручки, інсулін, цукрознижуючі таблетовані препарати не закуплялись, централізовано глюкометри і тест-смужки отримували по гуманітарній допомозі для 10-ти хворих.

Вагітні забезпечуються інсуліном і глюкометрами в поліклініках за місцем проживання за державні кошти обласного бюджету (в минулих роках в дитячих поліклініках міста і ВОДТМО).

В ЛМКЛ проліковано 592 хворих ЦД, в тому числі в діагностичному відділенні – 392, ургентно - 68 хворих (18%), що на 3% менше в порівнянні з минулим роком. В ДСП – 443хв. Санаторно-курортно – 45 осіб. 20% хворих ЦД отримали стаціонарне лікування.

З 2011 року в поліклініках №№1,2 відкрито школи соціальної адаптації хворих цукровим діабетом (з 1999 року в поліклініці №1 працювала школа навчання самоконтролю і саморегуляції для хворих цукровим діабетом). Пройшли навчання в поточному році 380 осіб.

Лікарі міста беруть участь в науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, і співпрацюють з Волинською обласною діабетичною асоціацією: проводять бесіди, заняття, лекції з хворими та їх родинами, допомагають в організації і проведенні Всесвітніх днів діабету по місту і області. Пропозиції: продовжувати роботу в напрямку раннього виявлення цукрового діабету; продовжувати заповнення Держреєстру; покращити забезпечення аналогами інсуліну, шприц-ручками, глюкометрами, шприцами централізовано, виходячи з фінансових можливостей; визначати глікозильований гемоглобін в обов’язковому порядку щоквартально в поліклініках міста безкоштовно для хворих цукровим діабетом згідно розподілу пробірок-вакутаймерів; упровадити визначення мікроальбумінурії в ЛМКЛ для раннього виявлення ускладнень цукрового діабету, попередження прогресування ускладнень, покращення тривалості і якості життя.

Іnvak.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Вже більше 10 років майстри прикрашають центральну луцьку ялинку гірляндами. Кажуть, головне у цій справі - не боятись висоти і бути дизайнером в душі, - йдеться у сюжеті 12 каналу. За процесом пильно стежить пані Ольга, яку можна по праву називати мамою луцької ялинки. Цьогоріч оздоблення центрального ялинкового комплексу та усі новорічні дерева в мікрорайонах міста, а ще яскраві янголи й арки на Лесі Українки обійшлися місту в майже двісті тисяч гривень....
Суспільство
Ситуація із пасажирськими перевезеннями в Луцьку поступово поліпшуватиметься, - переконують в міській раді. Зокрема, завтра на маршрути вийдуть ще 20 автобусів на маршрути 11 і 32. Підприємці Михайлюк та Оплачко, які раніше здійснювали перевезення, погодилися встановити валідатори і продовжити роботу вже з необхідним обладнанням, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Попередньо договір із підприємицею розірвали. Відтак, три дні її маршрути не виходили на рейси. Пр...
Суспільство
У Луцькому ліцеї міської ради встановили пам'ятну дошку Андрію Волосу - вихованцю закладу, бійцеві-патріоту, який торік загинув від куль снайпера. Вшанувати пам'ять патріота зібралися ліцеїсти та вчителі, рідні хлопця, громадськість. Під час церемонії відкриття люди пригадували, як Андрій 9 разів намагався потрапити добровольцем на фронт, подавав документи у батальйон "Світязь", проте хлопцю відмовляли через брак досвіду. Зрештою, 2015-го, у 19 років, юнак...
Суспільство
До традицій минувшини додали сучасні звичаї. Тож посиденьки перетворили у театралізоване дійство, - йдеться у сюжеті 12 каналу. За сюжетом вистави, сільська дівчина Галина, за пророцтвом ворожки, поїхала шукати своє щастя на відоме реаліті-шоу. Звісно ж за кохання довелося змагатися із суперницями. Тут дівчата згадували і колишні традиції. Ворожили на ім'я судженого і на його професію. Окрім того, спробували віщувати: хто ж першою вийде заміж. На долю гада...
Суспільство
Лише натуральна курятина без стимуляторів росту та антибіотиків. Так на Володимир-Волинській птахофабриці вирощують курей-бройлерів. Це не лише якісне м'ясо, яке реалізовують на національному ринку, а й сотні робочих місць. Хоч і підприємство розташоване за кілька кілометрів від кордону, воно є альтернативою заробіткам. І не дарма, - йдеться у сюжеті 12 каналу.  Нині птахофабрика входить в п'ятірку лідерів національного ринку курятини та є першою у Західні...
Суспільство
У Луцьку відбувся вже третій юнацький турнір "Шабля". Взяти участь цього разу зголосилися 15 команд. Це - учні 5-8-х класів луцьких шкіл, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Щороку турнір "Шабля" стає все масовішим. Приміром, нині в змаганнях беруть участь на 3 команди більше, ніж минулого разу.  Ще до початку гри лисиці  і справді були налаштовані на перемогу. Сподівалися на те, що таки здолають хлопців. Хлопці поступатися теж не збиралися. Навпаки - обіцяли по...
Суспільство
Цю книгу - після презентації у Києві - привезли на Волинь. Видання містить спогади 23-х священослужителів різних конфесій, які записала  координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам'яті Тетяна Ковтунович, - йдеться у сюжеті 12 каналу. У книзі - спогади 3-х волинських капеланів - Михайла Бучака з Княгининка, Олександра Вронського з Луцька і Олега Дядюся або ігумена Макарія з Жидичина. Кожен із них розповів власну історію слу...
Новини компаній
Новий рік уже майже у нас на носі, і, здається, немає людини, яка б не задумалася: «Що ж подарувати рідним цього разу? Здається, посуд, іграшки, одяг вже були…». У цей нелегкий момент рекламне агентство LEADER LTD підкаже вам ідеальний варіант для подарунку – Ваше фото на полотні. Цифрові можливості блискавично швидко розвиваються, а технології не стоять на місці. Здається, нещодавно якісний друк на тканині був із розділу фантастики, а сьогодні – це те, д...
Новини компаній
Гучний сміх переходить в нестримний регіт, саме так проходить гра в рулетку з цукерками Jelly Belly. Цукерки з'явилися на світ завдяки одному епізоду з фільму про Гаррі Поттера в якому згадуються цукерки з різноманітними смаками, навіть зі смаком тельбуха і "комашки з носа". Майже моментально після своєї появи цукерки з непередбачуваними смаками Jelly Belly підкорили увесь світ. Однією з причин такої популярності Jelly Belly стала подача цукерок у формі гр...