• Головна
  • На Волині на 11 нещасних випадків припадає один зі смертельним наслідком
13:30, 28 листопада 2011 р.

На Волині на 11 нещасних випадків припадає один зі смертельним наслідком

Спеціаліст Департаменту охорони праці Федерації профспілок України Анатолій Стовбун вважає, що стан охорони праці в Україні - критичний. Це він заявив під час обласного семінару з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності для установ, які працюють у сфері житлово-комунального господарства.

Анатолій Стовбун повідав присутнім про стан охорони праці в Україні. «Завдяки «реформаторським» діям влади стан охорони праці можна назвати критичним», - зазначив він і наголосив на важливості створення оптимальних умов для робітників. Також спеціаліст Департаменту охорони праці Федерації профспілок навів статистику, згідно з якою в Україні більш ніж 1,6 мільйона осіб працюють у незадовільних умовах.

Важливою проблемою, за словами Анатолія Стовбуна, залишається виробничий травматизм. Згідно з підрахунками експертів, коефіцієнт частоти травмування на підприємствах Волинської області становить 27,3%, а на 11 нещасних випадків припадає одна смерть. Анатолій Стовбун порівняв показники травмування на виробництвах України з аналогічними показниками країн світу. Приміром, травматизм українських шахтарів в сімдесят разів більший, аніж їхніх американських колег.

Насамкінець спеціаліст Департаменту охорони праці Федерації профспілок наголосив на відповідальності (як моральній, так і матеріальній) роботодавців за життя і здоров’я своїх працівників. «Якщо роботодавець не може усунути шкідливі фактори виробництва, то він мусить давати працівниками пільги-компенсації!» - заявив він.

Головний державний інспектор відділу організації нагляду територіального управління Держгірпромнагляду у Волинській області Сергій Лукашук розповів присутнім про стан охорони праці у Волинській області. Зокрема, він повідав про те, що на підприємствах регіону несерйозно ставляться до медичних оглядів працівників. Як наслідок – п’ять людей померли природною смертю через перенавантаження. Зважаючи на цей факт інспекторський склад управління Держгірпромнагляду провів 41 перевірку, в ході якої виявили 64 порушення, заборонили експлуатацію 80 одиниць обладнання та притягнули до відповідальності 16 керівників «першого ешелону».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...