• Головна
  • Луцькі депутати цього року можуть не звітуватись?
13:34, 1 грудня 2011 р.

Луцькі депутати цього року можуть не звітуватись?

Обранці громади Луцька не змогли проголосувати питання щодо звіту депутатів перед виборцями. Про це стало відомо 1 грудня під час другого пленарного засідання 16-ї сесії Луцької міської ради.

Доповідав з цього приводу секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт. За його словами звітуватися перед виборцями дуже важливо, до того ж – це обов’язково, адже прописано у законі про місцеве самоврядування. Проте для того, щоб зустрітись з громадою, треба прийняти відповідне рішення міської ради.

Він повідомив, що в зв’язку з тим, що вчора був прийнятий новий регламент, вийшла правова колізія. Згідно з новим документом, передбачено звітування обранців, однак це треба зробити протягом жовтні-листопада. Сьогодні ж - уже перший день зими, а тому виходить, що термін – вийшов. Саме через те Пустовіт запропонував прийняти його рішення, у якому йдеться, до до кінця року потрібно у довільній формі провести звіти перед громадою. Вони можуть відбуватись у довільній формі, в якій захочуть самі депутати, не виключено, що й фракціями. Звіти будуть опубліковані на офіційному са1йті та Луцькому замку.

Однак, проголосувавши двічі, депутати не змогли його підтримати, тоді перейшли до обговорення. Депутат Андрій Козюра, який вже був ініціатором звітів та творцем нового регламенту, зауважив, що він домовлявся з секретарем міської ради, що у разі прийняття нового «основного закону» міськради Пустовіт змінить своє питання. Козюра пояснив, що у його регламенті теж є норма, яка передбачає звіт перед виборцями, але там дійсно йдеться про те, що проводити їх потрібно в жовтні-листопаді. Він запропоновував внести зміни до регламенту, таким чином «раз і на завжди» вирішивши питання.

Натомість депутат Богдан Шиба зауважив, що це абсолютно нормальне рішення, адже у проекті рішення йдеться і про самі методи проведення, там зобов’язують керівників комунальних установ всіляко сприяти проведенню звітів, надати приміщення. «Звіт треба провести нормально, а не в якомусь закутку», - зауважив він та запропонував підтримати ідею звітів.

Аналогічну думку висловив й депутат Андрій Осіпов. «Я так розумію, що мій колега, Андрій Григорович Козюра, свято увірував в новий регламент», - зауважив він та пояснив, що поки що цей документ не набрав законної сили, адже його не підписав міський голова і він не опублікований. До того ж обранець впевнений, що регламент буде оскаржений, в тому числі й прокуратурою. «Давайте відкинемо амбіційність», - запропонував він.

Проте депутати так і не підтримали проект рішень про звіти депутатів. «Цього року можна не звітуватись», - резюмував Пустовіт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...