• Головна
  • Хоспіси на Волині запрацюють краще
16:28, 11 жовтня 2015 р.

Хоспіси на Волині запрацюють краще

   На Волині допомога невиліковно хворим надається в спеціалізованому закладі – обласній лікарні «Хоспіс», потужність якої складає 25 ліжок. Цього, на жаль, є недостатньо, адже лише в обласному центрі, в м. Луцьк, близько 700 осіб потребують паліативної допомоги.

  Однак, в комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» існує відділення медичної допомоги та догляду за хворими вдома, що є організаційної формою стаціонарної медичної служби з наданням в домашніх умовах ефективної і якісної, кваліфікованої та спеціалізованої, лікувально-діагностичної, профілактичної та реабілітаційної медичної послуги населенню, в тому числі паліативним хворим. Працівники відділення проводять інструментальні та лабораторні дослідження, забезпечують догляд пацієнтів медичною та молодшою медичною сестрою, консультують хворих тощо.

   Крім того, управління охорони здоров’я активно працює над покращенням ситуації з даного питання і вже у травні цього року була затверджена «Програма розвитку паліативної допомоги у місті Луцьку на 2015-2020 роки», яка була підтримана одноголосно депутатами міської ради.

   Головним завданням Програми є наближення стандартів життя невиліковно хворих лучан до прийнятих у цивілізованому світі.

   Медичні працівники, що працюють з паліативними хворими, постійно удосконалюють свої знання з надання хоспісної допомоги шляхом участі у семінарах, тренінгах, в тому числі, і міжнародних.

   Так, цьогоріч відбувся спеціалізований навчальний семінар «Розвиток лідерства й освіти в паліативній допомозі: навчальний курс ELNEC». Учасники семінару з Луцька здобули нові навички з надання паліативної допомоги та підтримки людини в її останні хвилини життя, перейняли міжнародний досвід по впровадженню та реалізації паліативної допомоги, який обов’язково буде використаний в практиці та допоможе досягти головної мети надання такої допомоги - досягнення максимально можливої якості життя хворих та їхніх сімей. 

  Тож є сподівання, що у результаті виконання Програми та активної роботи медичного персоналу, вдасться поставити надання паліативних послуг у місті Луцьку на якісно новий рівень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хоспіс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...