• Головна
  • У Луцьку збирали листи на підтримку осіб, чиї права людини були порушенні
13:00, 12 грудня 2011 р.

У Луцьку збирали листи на підтримку осіб, чиї права людини були порушенні

Місто Луцьк долучилося до всесвітньої акції «Марафон написання листів». У обласному центрі протягом 24 годин 9-10 грудня листи збирали у Волинській бібліотеці для юнацтва.

Як розповіла координатор акції у Луцьку, керівник благодійного проекту «Чутливі серця» Анна Рекретюк, «Марафон написання листів» є щорічною і однією із наймасштабніших у світі акцією. Цього року Луцьк вперше приєднався до неї.

Суть її полягає у написанні листів двох видів. Перший з них лист-петиція до уряду країни, у якій порушуються права людей. Таким чином здійснюється мирний тиск на керівництво держав, щоб переглянули справи щодо певних осіб, пом’якшили вирок, або провели незалежне розслідування, в залежності від справи.

Другий вид – листи-солідарності. Їх пишуть самим ув’язненим, родичам, аби ті продовжували боротьбу за встановлення справедливості.

Цього року листи писали стосовно п’яти справ, які стосуються порушення прав п’ятьох осіб. Серед них є українець – Яків Строган, який став жертвою катувань міліції. Також серед адресатів Джабар Савалан з Азербайджану, якого засудженого до 2,5 років тюрми за свою активність на Facebook; Наталія Естімірова з Росії – журналістка, яку було вбито за «невигідні» репортажі про війну в Чечні; Мохамад Садіка Кабудванда з Ірану – журналіст, який засуджений до 10 років тюрми за мирне вираження своїх поглядів; Фатіма Хусейн Баді з Ємену, яка отримала смертний вирок внаслідок несправедливого судового розгляду.

Анна Рекретюк зауважила, що дуже важливо, аби листи були написані від руки, особливо листи-солідарності. Таким чином ті особи зможуть відчути справжню підтримку від їхніх земляків, людей з інших країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...