• Головна
  • Луцьк отримає пільговий кредит
12:00, 19 жовтня 2015 р.

Луцьк отримає пільговий кредит

На кредитній раді НЕФКО, яка відбулась 15 жовтня 2015 року, було погоджено надання місту Луцьку пільгового (під 3% річних) кредиту обсягом 10,4 мільйона гривень

Про це повідомляє Ar.Volyn.ua

За рахунок кредитних коштів планується реалізувати енергозберігаючі заходи в Палаці учнівської молоді, загальноосвітніх школах № 1 , 16, 21 та дитячих садочках № 4, 13, 27, 31, ‒ йдеться в дописі міського голови Миколи Романюкана його сторінці у Facebook.

«На ці кошти планується провести встановлення сучасних індивідуальних теплових пунктів, здійснити заміну вікон на енергозберігаючі, частково провести утеплення фасадів, утеплити дахи, здійснити модернізацію системи освітлення, водопостачання та насосного обладнання в басейнах», ‒ пише Романюк.

«Всі ці заклади фінансуються з бюджету міста. Тому реалізація цього проекту, окрім покращення умов перебування та естетичного вигляду будівель, дозволить значно зменшити витрати на їх утримання», ‒ додає він.

Крім того НЕФКО планує звернутися до фонду Е5Р щодо збільшення обсягу проекту за рахунок надання додаткових грантових коштів в обсягом до 200 тисяч євро (4,8 мільйона гривень). Це безповоротна позика, яка може бути використана на додаткові заходи з енергозбереження (в школах, дитсадках, закладах освіти та на модернізацію зовнішнього освітлення в місті).

Микола Романюк нагадує, що Луцьк вже має досвід співпраці з НЕФКО. «В результаті отримання попереднього кредиту в розмірі 400 тис євро, енергозберігаючі заходи були впровадженні в гімназії № 21, школах №№ 5, 10, дитсадках №№ 11, 21, а також у Луцькі міській клінічні лікарні. У вказаних установах інсталювали індивідуальні теплові пункти, здійснили заміну вікон, замінили обладнання в басейнах, оновили систему освітлення, утеплення в гімназії № 21. Також майже 500 тис. євро виділено на вирішення проблем в системі водопостачання», ‒ уточнює мер.

Всього працівниками міської ради та комунальних підприємств вже напрацьовано залучення в місто майже 500 мільйонів гривень від різних міжнародних фінансових інституцій для впровадження енергозберігаючих технологій та інфраструктурних проектів. Наразі в стадії вирішення залучення в місто ще майже 450 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...