Відкриття приурочене до Дня Соборності України, а також до 100-річчя проголошення незалежності УНР. Створена вона Українським інститутом національної пам’яті на основі матеріалів інформаційно-просвітницької кампанії, яку інститут проводить в рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917–1921 років. Презентація відбудеться за участі представника Українського інституту національної пам’яті у Волинській області, кандидата історичних наук Лесі Бондарук, очільників влади, науковців, краєзнавців, громадськості.

Завдання виставки, нагадати про процеси державотворення в Україні на початку новітньої доби. Зокрема, розкриваються теми інституційного будівництва, творення законодавчої, виконавчої, судової гілок влади, розбудова війська, дипломатії, фінансової системи, відродження освіти і культури тощо. Чимало уваги приділяється лідерам Української революції 1917–1921 років. Фотокартки і свідчення сучасників відтворюють атмосферу того часу, проливають світло на життя і побут звичайної людини в умовах революційних потрясінь.

З кінця лютого виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921», за погодженням з дирекцією Волинського краєзнавчого музею, зможуть замовити на тимчасове експонування освітні, культурні та громадські установи та організації Луцька і Волинської області. Також, у самому музеї продовжує діяти стаціонарна виставка «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» із фондів ВКМ, з акцентуацією уваги на вкладі волинян у буремних подіях 100-річної давності. Окрім світлин та документів, на ній представлено й чимало речей: зброя того часу, предмети побутового вжитку, колекція грошових знаків, які функціонували на наших теренах у роки революції тощо.

Виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921» діятиме до кінця лютого 2017 року, в дні роботи експозиції Волинського краєзнавчого музею.