В основу наукової концепції виставки покладена ідеяпоказати через особистістьмайстраодин із складників процесу створеннятеатральноївистави,кухню сценографії.
Довідка: сценографія-це театрально-декораційне мистецтво, галузь образотворчого мистецтва – що її завданням є оформлення простору сцени і надання візуальної оправи театральній виставі за допомогою пластично-малярських засобів та світлових ефектів. До сценографії належить також компонування сценічних реквізитів, костюмів.
Ми часто асоціюємо працю в театрі лише з грою акторів, які презентують готовий продукт для глядача. Сьогодні хочемо поговорити трішки про інше – як створюється вистава. Наскільки це трудомісткий процес,що складається з багатьох творчих та робочих моментів. Ми показуємо театр через творчістьхудожника сценографа.Театр 1970–1980-х у Луцьку художника-постановника Лесі Каспрук і сучасний театр останнього десятиліття художника Богдани Бочкай.
На виставці використані матеріали з особистоготворчогоархіву Лесі Павлівни Каспрук (передані на експонування її донькою Анастасією), яка впродовж десяти років (1977–1988) працювалав театрі як театральний художник-постановник, художник по костюмах і художник-декоратор,а такожматеріали зфондів Волинського краєзнавчого музею таВолинськогоакадемічногообласногоукраїнськогомузично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка.
Виставка дозволить через елементи сценографії: театральні ескізи, афіші, костюми, інші інформаційні джерела (програмки театральних спектаклів, фотографії, публікації в пресі, ін.) відтворити одну зі сторінок історії Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка (десятиліття 1978–1988 рр.) і сучасного театру, визначити його місце в житті громади. Представлено більше 300 експонатів.
На виставці використані інтерактивні форми подачі окремих тематичних блоків. Наприклад, театральні програмки, як форма спілкування з темою, з експонатом, використовуючи особисті архіви театралів. До співпраці і наповнення експозиції виставки запрошуємо любителів театру.